У вас часто болить голова? Не поспішайте пити таблетки, спочатку знайдіть причину появи головного болю. Як показує практика, вона може бути викликана вашими повсякденними звичками. Сьогодні величезна кількість людей постійно страждають від головного болю, не замислюючись, що причиною її появи можуть служити власні звички і спосіб життя.

Чому болить голова: десять причин

  • Ви погано харчуєтеся. Погано - це не завжди означає мало. Просто багато продуктів або їх сполучення можуть провокувати головну біль (наприклад, блакитні сири або червоне вино нерідко стають причиною головного болю). Так само причини постійного головного болю можуть критися в нерегулярному режимі харчування, великих перервах між прийомами їжі або регулярним пропусканням обіду або сніданку.
  • Ви їсте занадто мало або занадто багато солодкого. Недолік глюкози при розумовій праці може викликати головний біль, але в той же час зловживання шоколадом, булочками та тортиками не пройде безслідно не тільки для фігури, але і загального самопочуття. Надлишок десертів також може провокувати головний біль.
  • Ви рідко виходите на вулицю. Це є справжньою проблемою серед офісних працівників, які часто не можуть знайти вільної хвилини, щоб подихати свіжим повітрям. А дарма. Так як задушливе і запилене приміщення згубно впливає на організм людини і продуктивність праці. Нестача кисню - ось чому болить голова.
  • Ви занадто мало або занадто багато спите. Ще одна причина, від якої може дуже боліти голова. До того ж, на це впливає як недолік відпочинку і сну, так і його надлишок, який порушує нормальний процес роботи мозку, викликаючи больові відчуття або навіть мігрені.
  • Ви багато дивіться в монітор або екран телевізора. Для більшості з нас звичне проведення часу дозвілля - смартфон, ноутбук або перегляд телевізора після робочого дня. Саме це і може стати причиною появи головного болю, так як настає перевтома очей, які і так цілий день дивилися в монітор на роботі.
  • Вас оточують різкі запахи. Це можуть бути не тільки парфуми або вихлопні гази з вулиці, а й занадто активний порошок або кондиціонер для одягу, який ви недавно використовували. Миючі засоби, якими прибирають приміщення, так само можуть стати причиною появи головного болю.
  • Ви метеозалежні. Багато з нас не розуміють, від чого болить голова, коли на вулиці змінюється погода. Насправді все просто - ваші судини не встигають пристосовуватися до різкої зміни атмосферного тиску, через що утворюється спазм, і деякі клітини головного мозку не отримують достатню кількість кисню і поживних речовин з кров'ю. Результат - головний біль.
  • У вас скачуть гормони. Ця причина появи головного болю добре знайома жінкам під час овуляції, коду порушується їх баланс. Це нерідко може призводити до появи головного болю і загального дискомфортного стану.
  • Ви незручно сидите. Просиджуючи весь день за комп'ютером, ми рідко замислюємося, що незручна поза може призвести до появи головного болю. Насправді немає нічого простішого, адже під час сидіння можуть затиснутися певні зв'язки, судини і нервові закінчення, які і приведуть до головного болю.
  • Ви багато нервуєте. Стрес, адреналін і злість - вірні союзники постійних мігреней і головних болів, від яких важко позбутися.


Як прибрати причини головного болю

Перше, що потрібно зробити, це відрегулювати свій режим роботи і відпочинку. Захоплюючись поточними завданнями, не забувайте виділяти час на те, щоб відновити свої сили і дати мозку перепочинок. В іншому випадку ви можете спровокувати появу більш серйозних проблем, починаючи від вигорання на роботі до розвитку системних захворювань.

Друге, на що слід звернути пильну увагу, це режим харчування. Якщо ви не хочете, щоб у вас боліла голова, обов'язково знаходите час на регулярні прийоми їжі, не жертвуючи обідом заради чергового авралу на роботі. Так само приділіть увагу тому, що ви їсте. Часті пончики, печива і цукерки можуть принести чимало клопоту не тільки фігурі, але і голові.

І третє, що має величезне значення для загального самопочуття і здоров'я людини, це регулярний сон і прогулянки не свіжому повітрі, які допоможуть забезпечити мозок новою порцією свіжого кисню. Просиджуючи дні безперервно в приміщенні, ви не зможете зберегти здоров'я на належному рівні.

Причини постійного головного болю можуть бути самі різні і, на перший погляд, незвичайні. Але якщо ви помітили, що останнім часом у вас посилилися головні болі без явних на те причин, обов'язково зверніться до лікаря, щоб діагностувати справжню причину недуги. Головний біль може сигналізувати про розвиток більш складного і небезпечного захворювання. В такому випадку критичне значення буде мати швидкість діагностування та ефективність першої допомоги. Будьте здорові і бережіть себе!