В народі цей небезпечний бур’ян ще називають «ведмежа лапа», «помста Сталіна», або «окупант». Це багаторічна отруйна рослина. Прозорий водянистий сік борщівника багатий на фотоактивні сполуки, що під дією ультрафіолетового випромінювання надають йому токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів.

Згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних та сільських рад, об’єднаних територіальних громад.

Органи місцевого самоврядування повинні домагатися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів із боротьби з бур’янами, у т. ч. із борщівником, несуть відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.Для комплексної та ефективної боротьби із зазначеним бур’яном рекомендуємо розробляти та затверджувати регіональні програми боротьби з борщівником Сосновського.

Такі програми затверджені і впроваджуються на території Рівне нського району (Шпанівська, Великоомелянська та Корнинська сільські ради), якими визначені конкретні заходи по боротьбі із цим бур’яном.

Основними методами боротьби з поодинокими рослинами борщівника Сосновського є скошування та викопування коренів бур'янів на глибину 8- 12 см.

Для знищення великих масивів борщівника Сосновського, на ділянках, де дозволяють санітарні норми, можна застосовувати хімічний метод знищення бур'яну гербіцидами.

Коли з якихось причин не вдалося вчасно провести захисні обробки, борщівник скошують, а після відростання першої пари справжніх листків обробляють гербіцидами. Такі обробки проводять два-три рази за сезон Застосування гербіцидів проводиться відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Читайте ще: перша допомога при опіках Борщівником

Будьте з намиTelеgram Facebook Youtube Instagram Viber