Згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних та сільських рад, об’єднаних територіальних громад.
Органи місцевого самоврядування повинні домагатися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів із боротьби з бур’янами, у т. ч. із борщівником, несуть відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.Для комплексної та ефективної боротьби із зазначеним бур’яном рекомендуємо розробляти та затверджувати регіональні програми боротьби з борщівником Сосновського.
Такі програми затверджені і впроваджуються на території Рівне нського району (Шпанівська, Великоомелянська та Корнинська сільські ради), якими визначені конкретні заходи по боротьбі із цим бур’яном.
Основними методами боротьби з поодинокими рослинами борщівника Сосновського є скошування та викопування коренів бур'янів на глибину 8- 12 см.
Для знищення великих масивів борщівника Сосновського, на ділянках, де дозволяють санітарні норми, можна застосовувати хімічний метод знищення бур'яну гербіцидами.
Коли з якихось причин не вдалося вчасно провести захисні обробки, борщівник скошують, а після відростання першої пари справжніх листків обробляють гербіцидами. Такі обробки проводять два-три рази за сезон Застосування гербіцидів проводиться відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Читайте ще: перша допомога при опіках Борщівником