Це було у райцентрі Млинів. На міну під час підводного полювання натрапив рівнянин Микола – про небезпечну знахідку чоловік сповістив місцевий відділ МНС. Відрізок Ікви, де була знайдена міна, взяли під охорону працівники міліції.

Це самий центр Млинова – неподалік будівлі райдержадміністрації та ветеринарного технікуму, до того ж, річку в цьому місці перетинає кілька газових труб. Тож в операції зі знешкодження міни взяли участь всі оперативні служби. Найскладніша ж робота чекала на хмельницьких піротехніків - вони єдині, хто в Західній Україні знешкоджує боєприпаси під водою. Сапери, одягнувши необхідне спорядження, занурились у холодну воду.

Та знайти міну виявилось непросто. Пошуки ускладнював сильний вітер, до того ж, дно річки було всіяне різноманітним металобрухтом - десятками опор старого моста, відпрацьованими акумуляторами та листами заліза. Відшукати міну вдалося лише на другий день – під час чергового занурення сапер наштовхнувся на вибухонебезпечний предмет – це була 120-міліметрова міна часів Другої світової війни. Як вона тут опинилась, розповіли місцеві старожили.

Піротехніки-водолази обстежили міну, та від ідеї її піднімати відмовились. Знахідка виявилась вкрай небезпечною і могла розірватись від найменшого удару. Тож аби ніхто не постраждав, підірвати її вирішили під водою.