Фото ілюстративне
Упродовж квітня цьогоріч громадяни мають змогу звернутись до відділів і відділень ГУНП, до дільничних офіцерів поліції області та добровільно здати зброю, боєприпаси, вибухові речовини і спеціальні засоби в рамках місячника.

Добровільно здана, технічно справна мисливська зброя, спеціальні засоби самооборони після відповідної перевірки можуть бути зареєстровані на громадян у встановленому законодавством порядку.

Також громадяни, близькі родичі яких померли, повинні здати у п’ятиденний строк зброю чи спецзасоби, що їм належали, до вирішення питання про спадщину. Зберігання ж зброї і спецзасобів без дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність за статтею 190 КУпАП у виді штрафу та конфіскації зброї.

У разі добровільної здачі зброї, що передбачено частиною 3 статті 263 Кримінального кодексу України, громадяни звільняються від кримінальної відповідальності. Однак за незаконне поводження із вогнепальною або холодною зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами частина 1 та 2 вказаної статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Читайте ще: на Рівне нщині доглядальниця обікрала пенсіонера

Станом на 29 березня 2019 року на території області зареєстровано 17566 власників зброї, які в особистому користуванні мають 23669 одиниць вогнепальної зброї, в тому числі 19961 – гладкоствольної, 3639 – мисливської, нарізної, комбінованої та 69 — нагородної.

Нагадаємо, що впродовж минулого року поліцейські Рівне нщини зареєстрували 298 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин.

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber