Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Клеванський замок: місце бажань закоханих [ФОТО]

Клеванський замок: місце бажань закоханих [ФОТО]

Ніколи не могла подумати, що віднайду на Рівненщині місце де буває страшно не тільки голосно говорити, а й іноді просто дихати. А воно таки є, і знаходиться у невеличкому, але дуже історичному селищі Клевань.

Я була тут неодноразово, але щоразу дивуюся, з якою швидкістю одні деталі руйнуються, а інші продовжують стояти так міцно, як ніби їх нещодавно збудували. 

Перші відомості про величну фортецю датовані 1475 роком. Належав замок Федору Чарторийському, який у 1495 році укріплює міцними кам'яними стінами та глибоким ровомВ той час також звели дві муровані вежі «пунтоне».

Пізніше у стінах замку езуїти облаштували свій колегіум. Коли їхнє майно конфіскували австрійці, споруда довгий період часу стояла пусткою. Це відбулося в період XVIIІ - XIХ століть.  

В період 1817—1831 років у приміщенні замку розташували польську гімназію. Але з часом і вона була ліквідована. Стіни замку в пустці і без догляду людей почали повільно занепадати.

Духовне училище, військовий шпиталь,евакопункт 11-го Південно-Західного фронту, притулок для жертв бойових дій залишилених без даху над головою, дитячий сиротинець, темниця  НКВС і німецьких окупаційних військ, школа механізації, пізніше перекваліфікована в професійно-технічне училище №3, яке змінив лікувально-трудовий профілакторій. Це все було в стінах замку Чарторийських. 

Не зважаючи на історичну трагічність будівлі, всього лиш через одну легенду, безліч закоханих пар приїздять саме сюди. Серед руїн замку вони загадують бажання аби прожити все життя разом.

Детальніше про легенду тутРівненщина містична: невідомі історії Клеванського замку [ВІДЕО]

Прогулюючись пустими, ще поки вцілілими кімнатами замку, здавалося враження, що від зайвого подиху впадуть стіни.

Скільки ще простоїть споруда, невідомо. Так само й невідомо чи будуть її колись відновлювати.

Тому поки ще є нащо подивитися, раджу знайти декілька годин і вирушити у коротеньку мандрівку до Клеваня. 

Читайте ще: 

Мандруй і знай свій рідний край: "Тунель кохання" [ФОТОРЕПОРТАЖ]
 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: