97084 Майстриня з Дубровицького району вишиває стародавній поліський орнамент [ВІДЕО]. Рівненщина. Новини - Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 info@rivne1.tv
Майстриня з Дубровицького району вишиває стародавній поліський орнамент [ВІДЕО]

Майстриня з Дубровицького району вишиває стародавній поліський орнамент [ВІДЕО]

Оберіг своїми руками! У кожного із семи внуків Ольги Буткевич із Соломіївки є вишита бабусею сорочка. Використовує у своїх роботах стародавні автентичні орнаменти, до того ж від комірця до подолу, кожен стібок робить з любовю та позитивними думками. Перший місцевий завітав до берегині Поліської вишивки, щоб на власні очі побачити справжню стародавнє українське мистецтво. Детальніше у спецрепортажі Анастасії Кучеренко.

В колекції пані Ольги, сотні робіт. Стародавня поліська вишивка - заполонила серце майстрині ще з молоду. Втім основні знання Ольга Яківна отримала від своєї свекрухи. Адже, на Поліссі такі вміння передавалися з покоління в покоління, для збереження автентичності орнаменту.

За словами майстрині давніми Поліськими кольорами вважали – червоний та чорний. А найбільше використовували рослинні та геометричні орнаменти.

Один рушник майстриня вишиває близько тижня. Жінка каже, головне під час роботи, контролювати свої думки, працювати з добрими намірами та вкладати у вишивання благі наміри. Здебільшого пані Ольга вишиває для рідних.

А надає перевагу майстриня рідній - Поліській вишивці.

Вишита річ, чи то сорочка, чи то рушник - це оберіг. Вона несе в собі традиції, історію та колорит предків. Відтак, мати таку річ в домі необхідно кожному українцю.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: