Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Перевіряйте, чи не завелася у вашому домі міль

Перевіряйте, чи не завелася у вашому домі міль

Насамперед майте на увазі, що різновидів її багато, у тому числі і так званий «харчовий метелик», аж ніяк не такий вже безневинний, як вважає багато хто. Майже всі вони харчуються натуральними волокнами - вовною, шовком, деякі види поїдають борошно, зерно та інші харчові продукти й навіть тканини із синтетичних матеріалів, папір.

Міль, як правило, не заводиться в одязі, який постійно носять, час від часу просушують на сонці або виносять на відкрите повітря. Найчастіше вона псує ті речі, які прибирають на зберігання в теплу пору року, і про руйнівну дію молі дізнаються лише тоді, коли наступає сезон їх ношення.

Боротьба з міллю досить складна і включає цілий комплекс профілактичних заходів. Щоб попередити появу молі, необхідно якнайчастіше прибирати і провітрювати квартиру та приміщення, де зберігаються одяг і взуття, регулярно чистити килими і м'які меблі (пилососом), не рідше 2-3 разів на місяць робити вологе прибирання, а іноді - із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Щоб не змушувати себе вдихати неприємний запах нафталіну, який до того ж зовсім не є нешкідливим для людини, для захисту одягу від молі краще використовувати засушені трави - лаванду, шавлію, м'яту, пижмо, полин, які, як відомо, є репелентами.

Зробіть із трав гірляндочку або віночок і повісьте в стінній шафі. Одяг і постільні приналежності, які там зберігаються, не тільки будуть захищені, але й придбають легкий приємний аромат.

Для букета зберіть по одній гілочці різних видів рослин - полин, деревій, м'яту, пижмо, лаванду, шавлію. Розкладіть їх на столі. Зібраний з них букет має бути пласким, щоб добре прилягати до стіни. Починати укладання рослин у букет потрібно з найбільших гілок, наприклад, полину. На неї покладіть досить велику гілку деревію, трохи зрушивши її так, щоб з-під неї була видна нижня гілка полину. Продовжуйте укладання букета, дотримуючись цього принципу. Можна включити в нього кілька гілочок півнячого гребінця, а останніми покладіть гілочки лаванди або інших дрібних рослин.

Покладені в такому порядку рослини візьміть в одну руку, а іншою зріжте садовими ножицями або секатором кінці стебел так, щоб вирівняти їх. Щільно стягніть стебла біля кінця однією або двома гумками. Обкрутіть букет поверх гумок стрічкою і зав'яжіть бантиком. Зріжте занадто довгі кінці стрічки і підвісьте букет голівками вниз у платтяній шафі. Відлякують міль також висушені кірки апельсина, тютюнове листя, герань.

Джерело

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: