Мрієш присвяітити своє життя письменництву? Тоді тримай поради, які допоможуть тобі в цьому!

Читай так, ніби завтра ніколи не настане

Перед тим, як оволодіти ремеслом літератора, потрібно освоїти критичний аналіз текстів. Стівен Кінґ якось сказав: «Якщо ви не маєте часу читати, то ви не маєте інструментів для письменництва». На програмі нашим домашнім завданням щотижня було розбирати до кісток одне оповідання із сайту журналу The New Yorker, а також твори відомих письменників.

Читаючи хоча б одну книгу на тиждень, роблячи нотатки й помічаючи техніки письменників, можна швидко відточити свої творчі навички. Бути завжди жадібним до друкованого слова вигідно, адже це допомагає визначитися з формою, жанром і структурою твоїх майбутніх робіт.

pic

Стань графоманом/-кою

Часто ми романтизуємо рутину письменників, уявляючи, ніби ті прокидаються в обід відразу із чашкою чорної кави і в процесі роботи над новим шедевром на вінтажній друкарській машинці. Та слід пам’ятати, що письменник – це професія, а не персонаж нуарного фільму, і професія ця вимагає неабиякого самоконтролю.

Наприклад, коли Харукі Муракамі перебуває в творчому режимі, він прокидається щодня о 4 ранку, працює 5-6 годин, потім пробігає 10 кілометрів або пропливає 1 500 метрів і завершує свій день з книгою. Викладачі креативного письменництва з UCLA часто повторюють, що письменництво потрібно перетворити на звичку і щоденно приділяти їй хоча б півгодини. Тож, якщо бажаєш досягти успіху, усвідом, що самодисципліна є найголовнішою рисою письменника.

Під копірку

Вдумливе копіювання не є плагіатом. Усі відомі автори спочатку когось наслідували, а вже потім створювали власні неповторні роботи. Достоєвський захоплювався Діккенсом, а Еліс Манро й досі без тями від Чехова. Моїм найпершим завданням у класі з реалізму було описати свої думки в останні хвилини перед смертю, наслідуючи оповідання Вільяма Тревора. Цей урок вигнав мене геть із зони комфорту, але натомість допоміг виявити слабкі сторони моєї творчості.

На жаль, Тревор не став натхненням. А це дуже важливо: наслідувати лише найулюбленіших авторів і створювати те, що змусило б саме тебе не спати до ранку, не маючи сил відкласти книгу. Тільки тоді продукт літературної творчості буде переконливим та автентичним.

Генеруй ідеї

Ніколи не знаєш, звідки чекати натхнення, тому варто бути напоготові 24/7. Завжди май під рукою блокнот чи користуйся нотатками в телефоні для документації своїх спостережень, спогадів, думок та ідей. Існує безліч крутих щоденників, створених спеціально для творчих людей, за допомогою яких можна легко й весело придумувати й записувати свіжі ідеї сюжетів, діалогів і навіть ілюстрацій для майбутніх творів. Наприклад, «Книга геніальних ідей і як їх придумувати» від братів Мак-Леод, а також «Кради, як митець» Остіна Клеона. Ці креативні автори та художники точно знають, як спіймати натхнення за хвіст!

Спокушай музу

Нас довго навчали: щоб запросити натхнення до свого творчого святилища, достатньо просто змусити себе сісти й розпочати роботу. І хоча я згодна, що ця методика дієва, я виробила декілька власних рецептів, як спокусити музу на пристрасне рандеву. Ось вони:

Піти на довгу прогулянку. Вчені зі Стенфордського університету довели, що піші прогулянки сприяють креативному мисленню;

Оточити себе естетично приємними речами: милий кухлик, гарні ручки, стосик книжок улюблених авторів, «чарівний» капелюх, що допомагає думати, тощо;

Почитати біографію видатної людини;

Зробити щось божевільне для творчості.



pic

Звикай до критики

Відрощувати товсту шкіру й звикати до конструктивної критики потрібно якомога раніше, тому що в майбутньому письменнику доведеться зіткнутися з критикою від літературних агентів, редакторів, працівників видавництв і читачів. Пам’ятай: вдовольнити всіх неможливо, навіть якщо твоя книга – бестселер.

Вилізай з барлогу

Відвідуй читання в книгарнях, почни волонтерити в бібліотеці, слухай виступи важливих і цікавих представників індустрії, бери участь у майстер-класах і спеціальних програмах, навчайся на курсах – це все покращує письменника як професійно, так і особистісно. Ми набуваємо колосального досвіду, коли відкриваємо себе світові. А ще знаходимо корисні зв’язки й залишаємось у курсі головних трендів і новин.

Розумій індустрію

Як покращити онлайн-присутність? Що таке платформа письменника? Як написати запит до агента? Чи варто подавати запит безпосередньо до видавництв? Чи ефективно я веду маркетингову стратегію своєї книги? Такі питання турбують майже всіх письменників, вони турбували й мене.

Звичайно, щоб розуміти тонкощі ремесла та індустрії, зовсім не обов’язково працювати в ній, але дуже важливо цікавитись її новинами й головними аспектами. Знаходь сучасних письменників та поетів, читай інтерв’ю з ними, надсилай фанатські листи, «днюй і ночуй» на сайтах видавництв, підписуйся на їхні сторінки в соціальних мережах та канали на YouTube і запрошуй на каву людей, які пов’язані зі світом літератури.

Неважливо, який напрямок та жанр ти обереш для творчості. Головне – кайфуй від процесу, цікався всім на світі, генеруй сміливі ідеї і ніколи не знехтуй можливістю бути дивною і творчою людиною.

Джерело: studway