Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
День Явдохи: що обов'язково потрібно зробити жінкам 14 березня

День Явдохи: що обов'язково потрібно зробити жінкам 14 березня

14 березня - незвичайний день, в православ'ї шанують пам'ять Святої Євдокії, а в народі шанують Явдоху, зустрічають весну, особливими обрядами закликають у дім щастя, благополуччя і здоров'я. Підемо і ми прикладом наших предків - що ж в цей день повинна зробити кожна господиня?

З весняним днем 14 березня пов'язано багато переказів, легенд, складені народні прикмети і традиції, які залучають в наше життя благополуччя і щастя. День Явдохи називають «бабиним» святом, чому ж він так важливий для жінок?

За легендою Євдокії Господь дав ключі від весни і право відкривати людям двері в новий рік, і саме Євдокія вирішувала - прийшов час впускати весну для людей і починати новий відлік часу і нового життя чи ні.

У кожного слов'янського народу це свято називають по-своєму, от тільки мала частина імен для 14 березня: Авдотья Веснівка, Авдотья Плющиха, Свистун, Авдотья Каплюшніца.

Згідно з повір'ям жінки вважали 14 березня своїм святом, жіночим днем, коли старе закінчується і відкривається шлях до нового. А Євдокії сьогодні святкують свої іменини.

Наші предки саме з 14 березня починали святкувати початок нового року, тому назва цього дня і така і є - «Новачок».

У православних 14 березня - день Святої Преподобної мучениці Євдокії. За служіння Богу Євдокія отримала чудодійну силу творити чудеса і воскрешати мертвих, дарувати людям життя.

Особливою силою наділяли в цей день талу воду. Її приносили в будинок, вмивали діток, вмивалися самі, кропили стіни - на щастя, красу і здоров'я.

У цей день висаджували розсаду - вважалося, що виросте вона сильною і не загине.

Господині пекли в цей день жайворонків з тіста - це символи весни і нового життя. Жайворонками пригощали діток.

Доброю прикметою було почути на Явдоху спів маленької жовтогрудої пташки вівсянки, яка сповіщала про прихід весни.

Особливі прикмети стосуються і ластівок - їх дуже оберігали наші предки, якщо ластівка прилетить і оселиться під дахом будинку - буде в ньому радість і благодать.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Що потрібно знати про хрещення дитини?

Національний одяг різних країн світу [Фото]

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: