Розмір пилового кліща настільки малий (не більше 0,4 мм), що його неможливо розглянути неозброєним оком.
Зате їх кількість навколо нас може бути просто величезна, від сотні до декількох тисяч в 1 грамі пилу і від 300 до 400 мільйонів тільки на одному двоспальному ліжку!
До основних місць перебування пилових кліщів можна віднести: пилосос (мішок для збору пилу є чи не найбільш ідеальним місцем для їх розмноження і мирного існування); матраци, подушки, ковдри та постільна білизна; м’які меблі; килими, паласи; одяг; м’які іграшки.
Пиловий кліщ не здатний вкусити людину, і не може стати рознощиком інфекцій. Тим не менш, він небезпечний для великої кількості людей, так як є алергенною складовою домашнього пилу. Точніше алергенами виступають продукти його життєдіяльності.
Якщо ці алергени піднімуться в повітря, то потім вони дуже довго осідають. Це дає їм можливість з легкістю потрапляти в дихальні шляхи людини, що може стати причиною нежиті (аж до хронічного),а також викликають ряд атопічних захворювань – бронхіальну астму, дерматит, алергійні риніт і кон’юнктивіт.
Так як пилові кліщі доставляють дискомфорт і можуть провокувати сильні алергічні реакції, у кожної людини виникає резонне питання – як позбутися від пилових кліщів в квартирі?
Варіантів боротьби з ними існує чимало, кожен з яких відрізняється своїми перевагами і недоліками.
Перелічимо основні методи, як вивести пилового кліща:
1. Ультрафіолетове випромінювання або сушка речей на сонці.
2. Винесення на мороз або вплив ультранизьких температур.
3. Вологе прибирання з застосуванням 20-% розчину солі. Проводити таке прибирання рекомендується хоча б раз на тиждень.
4. Часта зміна матраців, подушок і постільної білизни. Причому прання постільної білизни рекомендується здійснювати при температурі не нижче 65 градусів.
5. Зберігати чисту постіль обов’язково необхідно в сухому і добре провітрюваному місці.
6. Прибирання пилососом і постійне очищення пилозбірника.
7. Провітрювання квартири в будь-який час року.
8. По можливості уникайте тканих гобеленів, достатку килимів в квартирі, величезного скупчення м’яких меблів і м’яких іграшок.
9. Проводьте прибирання за допомогою парогенератора, так як пилові кліщі не терплять високих температур.
З пиловим кліщем боротися можна і потрібно.
Для повного знищення кліщів досить перебування їх упродовж 24 годин при температурі 40 ْ С, 8 годин – при 45 ْ С, 2 години –при 50 ْ С, 10 хвилин – при 60 ْ С.
Температурний вплив убиває живих кліщів, але не знищує їхньої алергенної дії, яка зберігається і після їхньої смерті. Тому необхідне сухе (щоб не створювати додаткової вологості) збирання пилососом, яке збирає трупи і продукти життєдіяльності.
Особливо необхідна щотижнева обробка пилососом постільної білизни і м’яких меблів.
Традиційні методи боротьби з пиловими кліщами – це мороз (дія низьких температур); сонце (ультрафіолетове випромінювання впродовж 2-х годин); регулярне вологе прибирання за допомогою 20%-ного розчину кухонної солі; своєчасна заміна матраців, ковдр, подушок; прання постільної білизни при температурі не нижче 65° C.
Сучасні методи боротьби з пиловими кліщами: спеціальні пилососи; пароочищувачі, очищувачі повітря; засоби для антикліщової обробки; проти алергенні добавки для прання білизни.
Будьте здорові!
А як ви боретеся з пилом вдома? Пишіть свої поради іншим у наших соціальних мережах!