Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Фортуна вчергове посміхнулася рівненським археологам

Фортуна вчергове посміхнулася рівненським археологам

Фортуна вчергове посміхнулася рівненським археологам. До їхніх рук потрапила знахідка, яка свідчить про те, що на території сучасного Рівного жили трипільці. Раритетові не менше 5 тисяч років - припускають фахівці. Його знайшов рівнянин на своєму городі. А з ним і ритуальне поховання давньої цивілізації - аналогів якому в Україні поки не знаходили - запевняють археологи.

На давнє поховання рівнянин Олександр Філінський натрапив на власному городі. Копав каналізацію і в землі, що на ній росте капуста та кукурудза, побачив кістки. Каже, спершу й не зрозумів, що вони людські.

Згодом чоловік натрапив на предмет, котрий розвіяв останні сумніви, що на території його господарства було стародавнє поховання.

Цей предмет старовини дивом зберігся - кажуть археологи. Адже вік його сягає кінця четвертого - початку третього тисячоліть до нашої ери. За формою та матеріалом - а це глина - знахідка дає підстави науковцям свідчити - перед нами доказ того, що на території Рівненщини були трипільські поселення пізньої доби.

Наразі археологи намагаються відкопати решту скелету, який ймовірно належав трипільцю.

Чи є поруч подібні поховання, фахівці можуть лише припускати. Адже по-сусідству звели новий масив. Археологів на будівництво не запрошували. Тож єдине, на що сподіваються фахівці - що рівнянин якнайшвидше передасть цінну для історії знахідку до краєзнавчого музею.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: