Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква?

18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква?

(*18 вересня Православна церква*) вшановує пам'ять святого пророка Захарії і святої праведної Єлисавети - батьків Іоанна Предтечі.

Святий пророк Захарія і Єлизавета були праведні перед Богом.

Захарія був первосвященик і пророк. При урочистій події введення Діви Марії він, за Божим навчанням, ввів її у Святая Святих.

Сином Захарії і Єлисавети був чесний і славний пророк, Предтеча і Хреститель Господній Іоанн.

Коли Пресвята Діва в 40 день по народженні Спасителя прийшла в храм Божий для законного очищення, то, за переказами, саме Захарія прийняв Її з Немовлям і поставив в храмі на місці, призначеному для дів.

Ірод, цар юдейський, побоюючись що Немовля Христос відніме його царство, засудив на побиття всіх новонароджених в Юдеї і в тому числі Іоанна.

Однак послані Іродом вбивці не знайшли святого Іоанна в будинку Захарії. Коли почалися в Віфлеємі безбожні вбивства дітей, свята Єлизавета, схопила Івана та негайно ж вирушила в найвищі гори пустелі (в цей час святий Захарія перебував в Єрусалимі, виконуючи череду своїх робіт).

І, коли, з висоти гір вона побачила, що наближаються воїни, то закричала, звернувшись до кам'яної скелі: "Гора Божа! Прийми матір з дитиною!" І тоді розступилася гора та прийняла Елизавету з Іоанном всередину і, таким чином, сховала їх від вбивць.

Так воїни, не знайшовши шуканого, повернулися назад з порожніми руками. Тоді Ірод послав в храм до Захарії зброєносця свого сказати йому: "Віддай мені сина свого". Святий Захарія відповів: "Я служу тепер Господу, Богові Ізраїля, а де в даний час син мій, того не знаю".

Ірод сильно розгнівався і знову послав до Захарії зброєносця сказати йому, що якщо він не видасть сина, то помре сам. І прийшли до нього воїни, люті, як звірі, готові зробити веління беззаконного царя і з люттю говорили священику: "Де ти приховав свого сина? Видай нам його, бо цар наказав нам негайно ж вбити тебе, якщо ти не видаси нам сина свого ". Захарія на це мужньо відповів: "Ви вб'єте тіло моє. Господь же прийме мою душу". І зараз вбивці, виконуючи беззаконне веління, кинулися з люттю на святого і вбили його між церквою і вівтарем (Мф. 23:35).

Пролита кров його, всмоктавшись, залишилася на мармурі і зробилася як камінь, на свідоцтво злочину Ірода і його вічного засудження.

Тим часом Єлизавета, прихована Богом разом з Іоанном, перебувала в горі, що розступилася. У ній, за Божим повелінням, утворилася для них печера; поблизу неї з'явилося джерело, і виросла фінікова пальма, повна плодів. Всякий раз, як наставав час прийняття їжі, дерево схилялося, - коли ж вони наситяться плодами, знову випрямлялося.

І після сорока днів після убивства Захарії, свята Єлисавета померла в згаданій печері. З того часу святий Іоанн був ангелом до свого повноліття. Так зберігала і покривала рука Божа святого Іоанна.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: