Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Затопило підвал: куди дзвонити та що робити?

Затопило підвал: куди дзвонити та що робити?

Затоплення підвалу є серйозною проблемою, як для власників приватних будинків, так і для жителів багатоквартирних будинків. У даній статті будуть розглянуті найбільш поширені причини виникнення, заходи щодо їх запобігання та основні аспекти, спрямовані на ліквідацію затоплення приміщень. Отже, що ж робити, якщо затопило підвал?

Затоплення в багатоквартирному будинку

Якщо в облаштованому будинку затопило підвальне приміщення, необхідно написати заяву в керуючу компанію, що займається питаннями збереження, експлуатації та забезпечення належного санітарного та технічного стану упорядкованих будинків. Після чого компанія зобовязана:

1. Сушити підвал;

2. Виявити причину затоплення;

3. Провести необхідні заходи для усунення причини, що викликала затоплення;

4. Здійснити дезінфекцію приміщення.

Якщо після подачі заяви вищезазначені роботи не були виконані, і компанія не зробила жодних дій по усуненню ситуації, що склалася в результаті аварії, тоді необхідно звернутися в житлову інспекцію, з заявою про порушення ваших прав.pic

Затоплення в приватному будинку

Стіни пофарбовані рідким склом будуть перешкоджати попаданню води в підвал. Власники приватних будинків стикаються з проблемою затоплення в більшості випадків в осінній і весняний періоди часу. Це відбувається через збільшення рівня ґрунтових вод при неправильній гідроізоляції, її відсутності, або використанні неякісних матеріалів для цих цілей.

В сирому підвалі завжди підвищена вологість, завдяки якій і відбувається утворення цвілі, скупчення конденсату і неприємні запахи. Мало того що в таких приміщеннях не можна зберігати продукти, так як вони будуть миттєво піддаватися дії цвілевих грибів, так ще може статися деформація будівлі або того гірше, його руйнування.

Глобальні причини затоплення приміщень в основному пов'язані з аварійним станом сантехнічних систем водопроводу, опалення або каналізації, а також з підвищенням рівня залягання грунтових вод в період міжсезоння.pic

Гідроізоляція підвальних приміщень

Залежно від розташування підлоги льоху по відношенню до рівня залягання грунтових вод усунення вогкості в підвалі буде здійснюватися трохи по-іншому.

Розташування грунтових вод може бути як вище, так і нижче за підлогу підвального приміщення. Ізоляція погребів, розташованих нижче рівня грунтових вод, здійснюється за наступною схемою:

«Глиняний замок»

Даний спосіб гідрозахисту фундаменту є дешевшим і менш трудомістким, ніж зведення дренажної системи. Для кращого водовідштовхувального ефекту «глиняного екрана» використовують мяту глину, до складу якої має входити не більше 15% піску, така глиняна маса називається жирної. Іноді, для поліпшення якості майбутнього «замку», в глину додають близько 20% вапна.

Процес пристрою «глиняного замка»:

1. Збирають деревяну опалубку по всьому периметру будівлі.

2. Приготовану суміш жирної глини і вапна слід укладати шарами близько 10 см, при цьому кожен шар ретельно утрамбовують.

3. Необхідну ширину «екрану» у верхній частині приймають близько 25 см, в нижній частині - 40 см. 4. Поверх всіх верств утрамбованої глини необхідної висоти робиться глиняна вимощення шириною не менше 150 см.

Якщо вода затоплює підвальне приміщення, це є першою ознакою того, що гідроізоляція фундаменту порушена і потребує ремонту. Для усунення проблеми затоплення можна використовувати дренажну систему або «глиняний замок»: ці два методи найбільш часто застосовуються.

Джерело: lodzhija/remont-4/10592-jakshho-pidval-zatopilo-ne-bida-z-problemoju.html

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: