Вже давно минули часи, коли англійську мову у школах вчили лише заради гарної оцінки. Зараз одну з міжнародних мов починають вивчати чи не з колиски для того, щоб відчувати себе повноцінним членом світового співтовариства. Оскільки читання - це один із початкових етапів вивчення мови, ми сьогодні розповімо як навчити читати дитину. Хочете допомогти своєму чаду? Тоді вперед!

1. Фонетичне читання

Саме цей спосіб використовується дорослими при вивченні англійської мови. Для того щоб сформувати вміння читати англомовні тексти, ми запам'ятовуємо транскрипцію. Запам'ятавши, як саме читаються звуки в певних словах, ми формуємо необхідне вміння. Зрозуміло, дітям в дошкільному віці не потрібно пояснювати, що таке транскрипція, якщо ви не хочете, щоб вони відразу після перших ваших слів втратили інтерес до вивчення мови і відповзли б кудись в затишний куточок розфарбовувати шпалери фломастерами або поїти ляльок чаєм. А показувати картинки зі словами, в яких використовується один і той же звук – можна і треба: fat, cat, bat, mat, rat, flat, that. Слова, які римуються, допоможуть дитині швидше запам'ятати вимову різних звуків. Почніть з простих звуків: hall, ball, tall, поступово починаючи вживати більш складні: (th, ph, ght, sh, ch).

2. Лексичне читання

Цей спосіб іноді ще називають «Look and Say». Суть способу: вимова слова заучується напам'ять. Діти бачать написане слово і вимовляють його. Прості слова запам'ятовуються швидко, для додавання в словник більш складних слів потрібен певний час: від кількох днів до декількох місяців. Цей метод використовується в американських школах: вчителі створюють підбірки слів, які діти повинні вивчити напам'ять. Існує навіть конкурс Spelling Bee, учасниками якого є діти початкової школи. Учасники змагаються у вимові складних слів по буквах.

3. Отримання мовного досвіду Спосіб підійде для тих дітей, які з надзвичайною старанністю чинять опір всім вашим спробам навчити їх читати. Дитина любить малювати? Чудово! Підписуйте всі малюнки англійськими словами, звертайте її увагу на написи, промовляйте їх. Створюйте разом міні-книжки, використовуйте картинки і підписи до них – все це допомагає дитині отримати певний мовний досвід.

4. Читання в контексті Діти люблять книги і яскраві картинки. Обирайте книги з великим, зручним для читання шрифтом. Читаючи дитині вголос, водіть пальцем по тексту – малюк буде звертати увагу на слова, написані в книзі. Почніть знайомити дитину з читанням за допомогою кращих зразків дитячої англомовної літератури: казок доктора Сьюза чи оповідань Джулії Дональдсон, наприклад, казки про Груффало. Цікаві історії посилять інтерес дитини до читання.

Гарним результатом, який увінчає ваші зусилля, ви зможете похвалитися, якщо використовуватимете всі способи, комбінуючи їх. Починати знайомити дитину з книгою і читанням можна за картинками і яскравими малюнками з підписами, але рано чи пізно вам доведеться допомогти запам'ятати малюкові вимову певних звуків за допомогою рим і вивчити найскладніші і найбільш уживані слова напам'ять.

Бажаємо успіхів!

Ми в соціальних мережах: ВК ФБ