Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Операція «Вісла» - 63 роки потому

Операція «Вісла» - 63 роки потому

28 квітня 1947 року о 4-ій годині ранку розпочалася операція «Вісла» – примусове переселення українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя з етнічних земель. У Рівному біля пам'ятного знака жертвам депортації напередодні відбулося поминальне богослужіння. Живі свідки тих болісних подій, їхні рідні і просто небайдужі рівняни зібралися, щоб разом схилити голови у скорботі.

28 квітня 63 роки тому польські солдати розпочали виселяти українців з їх етнічних територій - Надсяння, Лемківщини, Холмщини та Підляшшя. Так почалася операція «Вісла» у ході якої українців депортували з Польщі.

На думку дослідників, загалом було депортовано 150 тисяч українців. Ще три з половиною — ув’язнено, частина з яких загинула через голод, тортури та самогубства. У ті дні з українцями не панькалися, кажуть історики. На збір найголовніших речей давали дві години, виселяли під конвоєм і тижнями тримали в ізоляції за колючим дротом. Пані Алла пригадує як взимку у величезні морози спали на снігу, вкритися було нічим, як і нічого їсти. Тому, для жертв депортацій, акція «Вісла» залишається безпрецедентним актом геноциду, наслідки якого вони не забудуть ніколи.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: