61849 Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять. Поради аллерголога. Здоров'я. Родинний портал «Рівне 1» . Проекти - Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 info@rivne1.tv
Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять

Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять

Батьки повинні знати, що згідно із законом лікар зобов'язаний проводити або призначати алергопроби за найменшої підозри на алергію.

Відповідно до наказу Мінохорони здоров’я України № 127/18 від 02.04.2002 р. "Про організаційні заходи щодо впровадження сучасних технологій діагностики й лікування алергійних захворювань", лікар у випадку виявлення алергії повинен перед призначенням препаратів або введенням анестезії проводити скрінинг-діагностику.

Буває, що батьки не вважають малюка алергіком, а частий нежить і кашель списують на застуди. Але досвідчений лікар за багатьма ознаками визначить алергіка.

Проводити алергопроби необхідно: - якщо у дитини бувають напади ядухи, задишка, душить кашель, періодичні хрипи. - у малюків часто або постійно закладений ніс, бувають виділення без застуди, без явної причини з’являється свербіж очей, повік, носа. - якщо впродовж року з’являються висипи та набряки шкіри. - якщо всі перераховані реакції виникають після застосування ліків, побутової хімії, вживання харчових продуктів. - якщо дитина хворіла на бронхіальну астму, алергійний дерматит. - якщо у дитини були небезпечні реакції на укуси комах.

Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять Одна з найпростіших за виконанням – голковий тест, або прік-тест. Це безкровний тест, у процесі якого шкіру малюка не проколюють, а лише злегка дряпають у ділянці передпліччя. Потім на подряпину наносять алерген і чекають реакції протягом 15-20 хвилин. До речі, з собою на алергопроби можна захопити передбачуваний алерген, щоб з'ясувати, чи справді цей предмет є збудником алергії.

Оцінюють результат алергопроби прік-тест так: негативна – немає реакції, сумнівна – 1-2 мм почервоніння або здуття, позитивна – 3-7 мм, явно позитивна – 8-12 мм, гіперергічна – 13 мм і більше. Часто прік-тести проводять у випадку призначення препаратів або анестезії дитині-алергіку.

Алергологи вважають прік-тест зручним, дешевим і точним способом визначення алергійної реакції. І що дуже важливо для маленьких дітей – не треба здавати кров із вени, пальця. Хоча прік-тести доволі небезпечні, оскільки алергійна реакція при проведення прік-тесту може бути моментальною. Тож алергопроби на шкірі необхідно робити тільки в спеціалізованих центрах, де є можливість одержати першу допомогу у разі гострої алергійної реакції.

Після прік-тесту дитина має перебувати під наглядом лікаря не менше півгодини. Важливо пам'ятати! Будь-який алергоскрінинг не можна робити під час загострення алергії, і не раніше ніж через 2-3 тижні після гострої алергійної реакції, тому що чутливість організму в цей час знижується.

Також, якщо ти даєш дитині антигістамінні препарати, перед алергопробами необхідно зробити перерву на 5 діб.

І простеж, щоб виявлену в малюка позитивну реакцію на будь-який препарат зафіксували в медичній картці. Зрозуміло, що такий препарат для дитини – під забороною.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: