Від початку лютого на території України спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах.

Так, цього місяця рятувальники ДСНС вже неодноразово ліквідовували пожежі сухостою у Львівській, Херсонській, Івано-Франківській, Донецькій областях.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людськоїнедбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період. Саме тому, з метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах рятувальники вже розпочали проводити профілактичні заходи з громадянами. Співробітники Служби порятунку нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття. Рятувальники особливо наголошують на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків. Крім того, рятувальники нагадують, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється. Шановні громадяни! Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Про це повідомляє прес-служба ДСНС України.