Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Як обрати зубну щітку для дитини? Поради стоматологів

Як обрати зубну щітку для дитини? Поради стоматологів

До вибору першої зубної щітки для улюбленого чада потрібно підходити дуже відповідально, адже цей аксесуар відіграє далеко не останню роль у процесі прищеплення дитині любові до гігієнічних процедур. Який щітці віддати перевагу, адже асортимент величезний?

Багато батьків задаються ще одним не менш важливим питанням: «В якому віці потрібно починати чистити зуби?». Відповідь дуже проста: як тільки вони з'являться! А допоможе вам у цьому спеціальна силіконова щітка­масажер.

Це пристрій являє собою прозорий ковпачок з безліччю коротких силіконових ворсинок. Мама одягає щітку­масажер на вказівний палець, змочує її в кип'яченій воді і м'якими рухами знімає наліт з ясен і перших зубів малюка. Після закінчення процедури щітку слід гарненько вимити з милом і прополоскати під струменем проточної води. Зберігають таку щітку у відкритому стаканчику ворсинками вгору. Силіконові щітки змінюють у міру їх зношення.

Класичну щітку можна купувати тоді, коли дитина вже досить впевнено стоїть на ногах (1,5­2 роки). При покупці такої зубної щітки зверніть увагу на наступні фактори:

1. Щетина. Віддавайте перевагу виробам з штучною щетиною. Справа в тому, що моделі, виготовлені з натуральних матеріалів (зі свинячої щетини), є ідеальним середовищем для зростання бактерій і сприяють розвитку хвороб ротової порожнини. До того ж кінчики натуральної щетини можуть виявитися дуже гострими, що призведе до травм ясен і емалі. Дуже добре, якщо щетинки зібрані в окремі пучки. В ідеальній дитячій щітці їх повинно бути 23.

2. Ручка. Вибирайте красиві і яскраві щітки ­ це перетворить чистку зубів в цікаву гру. Зараз у магазинах можна відшукати масу моделей з зображеннями мультиплікаційних героїв або різних звіряток. Є навіть щітки, ручка яких змінює колір протягом всієї процедури, підказуючи тим самим, скільки часу залишилося до її закінчення. Також можна купити щітку­брязкальце, що гримить тільки в тому випадку, якщо дитина чистить зуби правильно. Ручка повинна бути зручною, широкою і прогумованою.

3. Жорсткість. Уважно вивчіть упаковку щітки, там ви знайдете всю інформацію, що стосується цього питання. За ступенем жорсткості щітки бувають дуже м'якими, м'якими, середніми, жорсткими і дуже жорсткими.

Для малюків до 5 років підходить дуже м'яка зубна щітка, дітям від 5 до 12 вибирайте м'які щітки, а от після 12 варто перейти на вироби середньої жорсткості. Що стосується останніх двох видів, не використовуйте їх без рекомендації лікаря. Такі щітки можуть викликати стирання емалі і привести до травм ясен. До того ж вони не дуже добре проникають в міжзубні проміжки.

4. Розмір. Для щоденного використання слід купувати зубні щітки з невеликою робочою частиною, захоплюючої 2­2,5 зуба. Довжина головки зубної щітки для дітей коливається від 18 до 25 мм. Голівка повинна бути закругленою (пам'ятаємо про травми!).

Намагайтеся завжди правильно чистити зуби дитині і міняйте щітку раз на 2,5­3 місяці. Після кожного використання ретельно промивайте її під проточною водою і зберігайте у відкритому склянці щетинками вгору.

Якщо дитина перенесла інфекційне захворювання, замініть стару щітку на нову, адже на щетина можуть залишитися хвороботворні бактерії.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: