60704 Як без проблем прописати новонародженого?. Юридичні поради. Порадник. Родинний портал «Рівне 1» . Проекти - Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 info@rivne1.tv
Як без проблем прописати новонародженого?

Як без проблем прописати новонародженого?

Коли малюк з’являється на світ, його батьки стикаються з численними питаннями юридичного характеру. Один з них — це прописка новонародженої дитини. Як правило, ми не надаємо великого значення цьому питанню до тих пір, поки ним не доводиться зайнятися ним серйозно. Тож що потрібно для прописки новонародженого?

Передусім, батькам слід підготувати всі необхідні документи. Відповідно до закону про реєстрацію громадян для прописки новонародженої дитини необхідні: ­ свідоцтво про народження дитини. Свідоцтво про народження дитини видається в РАГСі на підставі довідки з пологового будинку, паспортів батьків та свідоцтва про їх шлюб. Термін отримання свідоцтва про народження — один місяць. Якщо батьки не встигли зареєструвати свого малюка у встановлені терміни, їм доведеться заплатити штраф; ­ документи, що посвідчують особу батьків — їхні паспорти.

Згідно з правилами прописки новонародженого, малюка можна прописати за місцем прописки батька або матері. Якщо батьків у дитини немає, то він може бути прописаний на житлоплощі опікуна. При наявності батьків, дитина може бути прописана тільки з ними. Тому прописка новонародженого до бабусі або до іншого родича неможлива.

Для прописки новонародженого до матері, необхідна її заява. Якщо з дня народження дитини минуло більше місяця, то крім заяви матері, необхідна довідка з місця проживання батька. Малюків до місяця прописують тільки на підставі заяви матері.

Для прописки новонародженого до батька окремо від його матері необхідно нотаріально завірена заява від матері.

Особливості прописки новонародженого: ­ батьки мають право зареєструвати малюка на своїй житлоплощі без згоди на те інших членів сім’ї; ­ згідно з порядком прописки новонародженого для цієї процедури необхідна присутність обох батьків;

­ для тимчасової прописки новонародженого на інший житлоплощі, виписувати його з місця основної реєстрації не потрібно. Тимчасово прописати дитину на будь житлоплощі можна тільки разом з його матір’ю; ­ батьки мають право прописати свого малюка на долю будь нерухомості, що знаходиться в їх власності.

Згідно з чинним законодавством терміни прописки новонародженого не встановлені. Таким чином, батьки мають право прописати свою дитину в будь-­який час. Тим не менш, затягувати з пропискою новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй житлоплощі. Цей закон поширюється на осіб будь­якого віку, включаючи новонароджених дітей. У зв’язку з цим батьки, не прописані своєї дитини, ризикують заплатити штраф за відсутність прописки дитини.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: