Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
На Рівненщині визначили найграмотніших студентів

На Рівненщині визначили найграмотніших студентів

Підсумки моніторингу культури мовлення студентів вищих навчальних закладів Рівненщини оприлюднили під час “круглого столу” 30 березня активісти Рівненської міської молодіжної громадської організації “Фундація регіональних ініціатив”.

Під час моніторингу, який відбувся за підтримки Видавничого дому “ОГО”, у шістьох ВНЗ Рівненщини розповсюдили понад дві тисячі анкет.

Анкети містили три блоки завдань з таких основних мовознавчих дисциплін як фонетика, синтаксис та пунктуація, - розповідає координатор моніторингу Ганна Федорчук. - Студентам, зокрема, пропонували відредагувати речення, обрати правильний варіант написання слова, поставити наголос.

Найкращий результат показали студенти Національного університету “Острозька академія”, на другому місці — Рівненський державний гуманітарний університет, на третьому — Рівненський інститут Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”.

Середній же бал з мови, який виставили студентам експерти, - 5 за 12-бальною системою. Кожен другий узагалі не впорався з завданнями, а повністю правильні відповіді — лише в одного відсотка опитаних.

Підсумки логічні: вони відображають характерну для нашого часу картину, - коментує голова експертної комісії, завідувач кафедрою української мови Національного університету “Острозька академія” Іван Хом'як. - Кількість годин на вивчення української мови не є достатньою. Зрештою, навіть за цих умов потрібно приділяти більше уваги саме розвитку мовлення. Не так важливо, чи запам'ятає студент або учень розряд займенників чи групу іменників — головне, як він буде реалізовувати ці теоретичні знання в повсякденному мовленні.

Загалом організатори моніторингу сподіваються: його результати спонукають небайдужих звертати більшу увагу на культуру свого мовлення. І це стосується не лише студентів. Адже гарно володіти словом потрібно всім, чия діяльність пов'язана зі спілкуванням.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: