7-8 вересня в області відбулися перші засідання територіальних виборчих комісій (ТВК). Всього в Рівненській області було сформовано 21 територіальну виборчу комісію (1 обласна ТВК, 4 ТВК міст обласного значення та 16 районних ТВК).

Відповідно до частини 4 статті 22 Закону України «Про місцеві вибори» ЦВК формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя), районних у містах Києві, Севастополі територіальних виборчих комісій не пізніш як за 48 днів до дня виборів, тобто до 6 вересня включно. Перше засідання ТВК має відбутися не пізніш як на другий день з дня формування складу комісії.

Районні ТВК мають сформувати склад міських, сільських, селищних територіальних виборчих комісій у відповідному районі не пізніш як за сорок два дні до дня голосування, тобто до 12 вересня 2015 року включно.

Усі територіальні виборчі комісії вчасно провели перше засідання та мали кворум [1]. Усі члени ТВК, які прийшли на перше засідання склали присягу, чим дали свою згоду працювати у відповідній ТВК.

На перше засідань ТВК у Рівне нській області не з’являлося по 6 представників ПП «Народний фронт» та Радикальної партії, по 4 представники ВО «Батьківщина», ПП «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП» та ПП «Опозиційний блок». Всі інші політичні сили мають 1-3 прогульника.

Конфліктних ситуацій та випадків незаконного втручання у перші засідання територіальних виборчих комісій, перешкоджання їх проведенню зафіксовано не було. Проте, зафіксовані випадки присутності на засіданнях територіальних виборчих комісій осіб, які не мають на це право без дозволу чи запрошення виборчої комісії. Зокрема, на початку засідання Дубенської районної виборчої комісії зайшов голова Дубенської РДА, представити членам комісії голову, заступника та секретаря ТВК, побажав усім успішної роботи та пішов. Інший випадок було зафіксовано на засіданні Зарічненської районної виборчої комісії прийшов родич одного з членів комісії, котрий хотів замість нього скласти присягу. Після виявлення цієї ситуації, його попросили покинути засідання комісії.

[1] Кворум — встановлене законом, статутом організації або регламентом число учасників зборів (засідання), необхідне для визнання даних зборів правосильним ухвалювати рішення з питань порядку денного.

Про це повідомили у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА у Рівне нській області