31416 Опозиція розійшлася в поглядах щодо долі "президента у відставці" . Євромайдан. Хроніка подій. Архів. Новини - Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 info@rivne1.tv
Опозиція розійшлася в поглядах щодо долі

Опозиція розійшлася в поглядах щодо долі "президента у відставці"

"Батьківщина" та УДАР по-різному бачать долю "президентських статей" у можливій новій Конституції.

Думки опозиції знову не збігаються і цього разу суперечності виникли з важливих питань змін до Конституції. У "Батьківщині" та УДАРі по-різному дивляться на розподіл важливих повноважень і питання виникли чи не в основному: хто буде виконувати роль президента у випадку його відставки.

У планах "Батьківщини" щодо нового Основного закону передбачається істотне розширення повноважень Верховної Ради. УДАР вважає, що більше "ключів" має отримати уряд.

Так, фракція Арсенія Яценюка вважає, що в Раді потрібно формувати коаліцію парламентських сил і саме вона має подавати президенту пропозиції щодо формування уряду.

УДАР Віталя Кличка вважає, що президент має подавати Раді на узгодження кандидатуру прем'єра, але після узгодження з народними обранцями. Про коаліцію ані слова. Зате фракція Кличка пропонує вилучити з нової Конституції вимогу про обов'язкове проживання кандидата в президенти в Україні протягом останніх років, пише КоммерсантЪ.

"Відданість державі не вимірюється днями проживання в країні! Нинішня норма дає привід для спекуляцій, щоб не допустити участі у виборах деяких кандидатів", - пояснив соратник Кличка Павло Розенко.

Важливе питання імпічменту гаранту. У "Батьківщині" пропонують починати цю процедуру з голосування 150 нардепів. УДАР переконаний на необхідності більшості – 226 голосів. Також розійшлися в поглядах щодо виконавця функцій "вигнаного президента". У "Батьківщині" пропонують покласти обов'язки глави держави на голову Верховної Ради. В УДАРі наполягають на збереженні чинної системи - коли обов'язки президента виконує прем'єр-міністр.

"Функції президента зараз - це класична виконавча влада, наступний за ним по рангу - це прем'єр, а спікер - це народний депутат, який веде засідання", - вважають в УДАРі.

Але в "Батьківщині" апелюють до народної легітимності виконувача обов'язків президента.

"Народ обирає парламент на прямих виборах, а уряд формується коаліцією - сама концепція змін Конституції полягає в посиленні функцій Верховної Ради", - вважає Володимир Бондаренко. Попри видимі неозброєним оком розбіжності двох варіантів можливої Конституції, в "Батьківщині" кажуть, що вони незначні.

"Це все питання не сьогоднішнього і не завтрашнього дня. Зараз усі розуміють, що Раді потрібно прийняти акт про повернення Конституції 2004 року і жити за недосконалим, але компромісним документом", - пояснив Бондаренко. А УДАР вже готується до "дуелі", у випадку тиску на них із їхніми пропозиціями.

"Якщо це відбудеться, ми будемо відстоювати наші пропозиції самостійно", - вважають у фракції Кличка. Нагадаємо, що Яценюк озвучив базові положення проекту нової Конституції. Згідно з документом, президент не призначатиме генпрокурора, голову СБУ та АМКУ.

Джерело: КоммерсантЪ-Україна

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: