Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Рівнянам пропонують відмовитись від своїх банківських карток на користь національних

Рівнянам пропонують відмовитись від своїх банківських карток на користь національних

У Рівному у Нацбанку презентували вітчизняний аналог платіжних систем Visa та Mastercard. Саме національними картками вже в наступному році має користуватися кожен українець - планують в Уряді. Клієнт системи буде суттєво економити на комісіях та вартості банківських послуг, його захистять від шахрайств та запропонують систему бонусів.

Запустити в Україні Національну систему масових електронних платежів НБУ намагається вже 13 років. На 2014 рік - плани грандіозні. Вітчизняну систему хочуть ще більше запровадити в маси. Нині на Рівненщині у зв’язці з НБУ працює 4 банки. Один з яких - "Ощадбанк". Ця фінустанова зараховує на національні картки зарплати, пенсії, соціальні виплати та компенсації. Нині запустили в обіг майже 200 тисяч нацкарток.

Картка не зовсім безкоштовна, але в рази дешевша як для банків, так і для споживачів. Система має ряд бонусів, таких як поповнення мобільного рахунку, знижки на проїзд тощо. Примусового переходу на НСМЕП в Україні, обіцяють чиновники, не буде. Цей вибір має бути довровільним і виваженим.

В перспективі - картка закордоном буде обслуговуватися за міжнародними платіжними системами. Ви зможете зберігати заощадження як у гривні, так і в іноземній валюті. А ще - будете захищені від шахрайств, завдяки спеціально розробленому мікрочіпу. У планах НБУ - новий дизайн, можливо, зміна назви, створення Бюро кредитних історій, інакше кажучи - "чорного списку" недобросовісних позичальників. Розроблені будуть також картки для сплати податків. До того ж держава зможе контролювати чи всі її виплати дійшли до людей.

За словами спеціалістів Нацбанку - системи національних платіжних систем популярні у всьому світі. Нині 94% розрахунків, що здійснюють українці - відбуваються всередині країни. Тому необхідності переплачувати комісії на користь міжнародних платіжних систем як такої немає. До того ж економити будуть не лише громадяни, а й держбюджет. Від впровадження системи, а отже зменшення готівкового обігу в країні - держава щороку економитиме до 20 мільйонів гривень. Адже такі картки значно дешевші від випуску, утримання та обслуговування готівкових коштів.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: