Прокинулася від того, що в роті запах диму, побігла по кімнатах ніде нічого не горить, я виглянула у вікно бачу МНС ліхтариками світять, відкрила двері стіна біла завіса. Рятувальники потім постукали, кажуть пожежа, схопила документи і надвір.
Людмила розповідає про пожежу в п`ятиповерхівці міста Дубно. Там зранку 18 січня на п`ятому поверсі зайнялася квартира.
На жаль, чоловіка та жінку вогнеборці врятувати не змогли. Ймовірною причиною займання називають необережність під час паління. Однак, сусідам загиблих у цю версію повірити важко.
Лише на Дубенщині з початку року виникло 10 пожеж, де загинуло 2 людини. Тому рятувальники провели профілактичний рейд з населенням.
До слова, саме в цій квартирі села Бортниця 10 років тому через неправильну експлуатацію печі виникла пожежа. Обійшлося без жертв. Тепер мешканка оселі, каже, що правил пожежної безпеки в побуті дотримується.
Тим в кого рятувальники бачать порушення правил експлуатації печі, на місці підказують чому необхідно їх усунути.
Очищати димоходи та печі від сажі - ще одні з головних правил. Їх нагадують не лише неблагополучним сім`ям, а й багатодітним.
Такі профілактичні бесіди працівники ДСНС проводять з населенням упродовж усього опалювального сезону. Бо основними причинами пожеж є необережне поводження з вогнем та порушення правил обладнання й експлуатації печей.
Загалом в області з початку року виникло 50 пожеж, у яких загинуло 4 людей. За минулий рік ця цифра в рази більша і становить 1176 займань та 30 смертей, серед яких 1 дитина.