Ми прийшли до висновку, що воно таке саме крихке, як історія. Тобто, недогледіли, розбили і його вже не має, не існує. От доводиться якось до купи збирати. От власне, що ми і робимо зараз.
Віталій Вискорко автор проєкту "Архітектура справедливості". Чоловік створює макети українських закладів культури, освіти і релігії, які стали символом злочину проти людяності, скоєного країною-терористом у повномасштабній російсько-українській війні.
Першим розробили макет Маріупольського драмтеатру, адже він став символом найжахливіших трагедій, вчинених росією проти мирного населення України. На розробку пішло близько року. Частину деталей виготовляли на 3-Д принтері - інша частина ручна.
Долучаються до створення унікального конструктора і діти, які змушені були переїхати із рідного міста.
Нині у Рівному перебуває понад тисяча вимушених переселенців із Маріуполя, яких часто долучають до соціальних та культурних проєктів у центрі підтримки "Я Маріуполь".
Для усіх Маріупольців Драмтеатр є серцем міста. Тому створення такого макета є дуже символічним.
Створення макету "Драмтеатру" процес кропіткий і тривалий у планах автора проєкту зробити безліч таких символічних макетів.
Також ці експонати планується представляти за кордоном, що дозволить привернути увагу широкої аудиторії до новітньої історії.