Це безбар’єрний хаб комплексної цільової підтримки в Рівненській області, який служить єдиною точкою входу для постраждалих від війни осіб.
Під час відкриття заходу Юлія Кокоячук, керівниця Відділу забезпечення діяльності Міністра соціальної політики України зазначила:
«Ми в Мінсоцполітики запускаємо послугу психосоціальної підтримки з формування життєстійкості та віримо, що громада Рівного теж от-от долучиться до пілотного проєкту. Завдяки поєднанню зусиль, зокрема й міжнародних партнерів, вдалося створити такий дружній простір, який стане центром надання послуг та місцем формування спільноти, що є унікальним ресурсом для кожної громади».
У Рівненській ОВА зазначили, що область прийняла у себе понад 88 тис. внутрішньо переміщених осіб, з яких 50 тис. залишаються в регіоні на невизначений термін.
«Сьогодні в Україні зареєстровано 4,9 млн ВПО, які змушені залишити свої домівки через воєнні дії, серед них 1 млн - це діти до 18 років. Завдання влади - сприяти наданню допомоги та забезпеченню гідних умов життя. Рівне стає першим місцем в Україні, де для допомоги ВПО створюється спеціальний центр, який має стати прикладом для інших регіонів щодо стандартів її надання. Війна Росії проти нашої країни - це важке випробування. Через воєнні дії та окупацію свої домівки залишають мільйони українців. Вкрай важливо, щоб кожен із них мав можливість якнайшвидше отримати допомогу та підтримку на новому місці», - підкреслює Людмила Шатковська, заступниця начальника Рівненської ОВА.
У «Просторі Інтеграції» вже надається різнопланова цільова допомога ВПО: інформаційна підтримка, консультації, направлення до профільних служб, гуманітарна допомога тощо. На місці працюють представники ГУ Національної соціальної сервісної служби, у яких можна отримати консультацію або направлення до місць компактного проживання чи громадських організацій, які надають іншу допомогу. Крім того, тут можна отримати направлення на безплатні послуги юристів, медичну та психологічну допомогу, зокрема індивідуальні та групові заняття з психологом, тренінги особистого зростання тощо. У разі потреби ВПО можуть розміститися в приміщенні простору на строк до двох днів.
«Простір Інтеграції» сприятиме професійній реалізації внутрішньо переміщених осіб. Тут можна буде отримати допомогу з працевлаштування, професійного навчання та перекваліфікації. ВПО, які працюють віддалено, а також представники громадських організацій можуть скористатися коворкінгом та залами простору для проведення заходів.
«Простір Інтеграції» - це проєкт, що об?єднав владу, місцеві організації громадянського суспільства, міжнародні благодійні фонди та активних мешканців Рівненщини. Ідея проєкту вперше з?явилася у стінах Рівненської обласної державної адміністрації, адже з початком прийому внутрішньо переміщених осіб в області виникла потреба в організації надання комплексної та адресної допомоги. Далі ідею створення міні-ЦНАПу для людей, які постраждали від війни та опинилися у складних життєвих обставинах, підхопили 4 громадські організації, що допомагають ВПО на Рівненщині», - зазначила Юлія Шигорева, начальниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області.
Також «Простір Інтеграції» має на меті сприяти розвитку громадянського суспільства Рівненщини, підвищувати потенціал місцевих організацій та волонтерських ініціатив.
Проєкт «Простору Інтеграції» в Рівному з грудня 2022 року реалізує БО «100 % Життя» (Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ) у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією та Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенція сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТР ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа “ОПОРА”» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.
«Вже майже рік наша команда разом із донором, місцевою владою та громадськими організаціями Рівненщини працює невтомно, щоб допомогти нашим громадянам, які постраждали через війну. “Простір Інтеграції” стане не просто місцем допомоги переселенцям, а шансом жити далі своїм “новим” життям. Ми створили потужний інструмент ефективної та прозорої допомоги, відкриваючи нові горизонти для взаємодії та підтримки на всіх рівнях», - зазначив Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100 % Життя».
У межах проєкту було розроблено «Систему координації та управління місцями колективного проживання», яка покликана забезпечити прозорість та адресність надання соціальної підтримки та різних видів допомоги. ІТ-рішення допомагає налагодити багатосекторальну співпрацю між місцями компактного проживання ВПО, організаціями громадянського суспільства і місцевою владою. Система містить базу потреб постраждалих осіб, що дає змогу оцінювати запити в реальному часі, а громадським організаціям та благодійним фондам вчасно й комплексно їх задовольняти. Системою користуються адміністратори рецепції евакуації, адміністратори місць компактного проживання та представники органів місцевого самоврядування, зокрема сільські, селищні та міські ради.
Більше інформації, розклад роботи та контактні дані доступні на сайті: integrationspace.org.ua