30-річна жителька колишнього Березнівського району купувала на платформі безкоштовних оголошень текстиль. Продавець запевнив її, що зараз банківською карткою не користується, тож 700 гривень — саме такою була ціна покупки, вона перерахувала на вказаний ним мобільний номер телефону.
За декілька днів акаунт продавець видалив, а обіцяної відправки жінка так і не дочекалась, як і подальшого зв'язку з «абонентом». Тож із заявою звернулась у поліцію.
На гачок аферистів потрапив і житель Костополя. В інтернеті знайшов оголошення про продаж мотоблока за 15 500 гривень, сконтактував із продавцем та домовився про часткову передоплату. Відтак, коли 54-річний костопільчанин перерахував майже 1800 гривень завдатку, продавець зник.
Дізнавачі територіальних підрозділів поліції за фактами шахрайств розпочали досудове розслідування.
Водночас поліцейські вкотре нагадують громадянам правила безпечного онлайн-шопінгу:
- уважно обирайте продавців та ретельно перевіряйте сайти, на яких купуєте чи сплачуєте;
- надавайте перевагу післяплаті — перераховуйте гроші лише отримавши та оглянувши товар;
- у разі купівлі на платформі оголошень обговорюйте деталі угоди лише у чаті цієї платформи — не переходьте на сторонні месенджери;
- не переходьте за сторонніми посиланнями, які надсилають незнайомці;
- не повідомляйте нікому конфіденційні дані вашої карти — термін дії, ПІН- та CVV-код.
Якщо ви все ж потрапили на гачок шахрая — негайно зверніться до банку та заблокуйте карту. Якщо це сталося на платформі оголошень — сповістіть службу підтримки та зверніться у поліцію.
Про це інформує відділ комунікації поліції Рівненської області.
Читайте також: Запроваджував російські програми «освіти»: СБУ повідомила про підозру у держзраді директору кадетського корпусу