Сьогодні освітяни розглянуть найуспішніші кейси сучасного менеджменту в закладах освіти. Завдяки реформі децентралізації українські школи почали рухатися до більшої свободи й автономії. Реформа дала керівникам закладів освіти та їхнім командам академічну автономію. Тобто свободу вибудовувати освітню програму та систему навчання вчителів. З’явилася також організаційна автономія у структурі освітнього процесу, розподілі центрів відповідальності та формуванні внутрішніх політик. Було надано автономію і кадровій структурі й свободу розпорядження фінансами. Усі автономії пов’язані зі стратегією розвитку школи та між собою, тож зміни в одній означатимуть зміни й в іншій, - зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Також він додав, що зазвичай рівень автономізації залежить від того, які права передає власник або засновник керівництву школи. Таких форм є три: централізація функцій, делегування та автономізація.
Для повної автономії місцеве управління повинне мати високий фаховий рівень. Оскільки саме воно відповідальне за всі майбутні ухвалені рішення.
Кожен керівник та керівниця закладів загальної середньої освіти перебуває на одному з цих трьох перехідних етапів.
Читайте також: На Рівненщині розпочався опалювальний сезон: у трьох громадах вже теплі батареї