Про це йшлося під час наради у Рівненській ОДА.
Захід ініціювали представники Комітету з питань економічного розвитку ВРУ.
«На сьогодні на Рівненщині є три індустріальні парки. Йде робота над створенням ще декількох таких майданчиків. Для цього є 27 підготовлених земельних ділянок. Проте керівники громад мають бути активнішими у цьому процесі – тоді область матиме у рази більше місць для розташування нових виробництв, у тому числі релокованих», - відзначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
Так, більшість інвесторів цікавить готовий майданчик – із комунікаціями, розвиненою інфраструктурою та набором пільг. Для бізнесу є фіскальні і бюджетні стимули.
Під час засідання поділилися успішними прикладами функціонування таких майданчиків в Україні.
Народні депутати поінформували про зміни у нормативній базі щодо розвитку індустріальних парків. Так, на сьогодні громади отримали можливість фінансувати проєктну документацію та побудову інфраструктури таких майданчиків. Це, зокрема, передбачено змінами до постанови №590.
«В індустріальні парки необхідно вкладати гроші навіть під час війни. Це не бруківка. Це ті проєкти, які зараз працюють на ЗСУ, а після перемоги – на швидке відновлення України, - наголосив заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. - Громадам це вигідно. Це доходи місцевих бюджетів, податки від роботи промислових виробництв. Території, де з’являється бізнес, розвивається».
До слова, у проєкті держбюджету-2024 на облаштування індустріальних парків Уряд передбачив 1 млрд грн.