rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули / Новий рік та Різдвяні свята /
«
Новорічні свята
сортувати за часом або за кількістю переглядів / коментарів


// 06.01.2017
Кутя: історія, традиції та секрети готування

Кутя: історія, традиції та секрети готування (переглядів: 2063)

Найчастіше кутю подають як поминальну страву, але також у переддень Нового року (за старим стилем), у Святвечір, на Водохрещення та інші православні свята. Кутя - незамінна страва і під час Великого посту, її готують у дні поминання померлих.

// 30.12.2016
Народні прикмети на Новий 2017 рік

Народні прикмети на Новий 2017 рік (переглядів: 3533)

Люди помічали і передавали прикмети з вуст в уста довгі і довгі роки. І навіть будь-яка не забобонна людина все одно рано чи пізно зауважує, що прикмети збуваються. Особливо цінують люди новорічні прикмети і передбачення: адже в самому початку року легко можна передбачити, для чого прийдешній рік буде благополучним, а від чого краще утриматися.

// 07.12.2014

Чим відрізняється піст перед Різдвом? (переглядів: 6033)

Він триватиме до 6 січня. У цей час, за традиціями Православної Церкви та церковного Уставу, християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога, для того, щоб духовно приготуватися до зустрічі великого свята Різдва Христового.

Про велике Святе Водохреща

Про велике Святе Водохреща (переглядів: 12230 / коментарів: 3)

Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа. А ще сьогодні усі віряни обох релігійних конфесій проводять день у пості, а потім зберуться за столом на святій вечері.

Народні прикмети на Водохреща (переглядів: 11163)12 страв на Свят-Вечір

12 страв на Свят-Вечір (переглядів: 19511 / коментарів: 13)

Різдво Христове — час духовного очищення, злагоди й любові. Ми наводимо лад не лише у своєму домі, а й у своїх душах — прощаємо своїх ворогів. I коли у наших серцях запанують мир та спокій, берімося до приготування традиційних 12 страв — на честь 12 апостолів.

Старий Новий рік – 14 січня

Старий Новий рік – 14 січня (переглядів: 22626 / коментарів: 2)

Традиція відзначати старий Новий рік у ніч із 13 на 14 січня виникла після 1918 року, коли було введено нове літочислення. Колись цей день припадав на 1 січня і називався днем Василя.

Народні прикмети на Старий Новий рік (переглядів: 9690)Щедрий вечір — 13 січня

Щедрий вечір — 13 січня (переглядів: 27606 / коментарів: 1)

Напередодні Нового року (за старим стилем 13 січня) в Україні відзначали Щедрий вечір. Цим самим завершувався період "Святих вечорів", який тривав з 6 до 12 січня, коли не годилося виконувати господарську роботу (окрім догляду за худобою). Протягом цього тижня люди влаштовували святкові застілля, ходили один до одного в гості й обов'язково співали колядки.

Діти щедрують

Діти щедрують (переглядів: 8019)

Тексти улюблених, знайомих нам іще з дитинства щедрівок. Ми підросли, час навчати діточок щедрувати.

Народні прикмети на Щедрий вечір (переглядів: 6824)Різдво в Україні

Різдво в Україні (переглядів: 12524 / коментарів: 3)

У давній українській традиції для належного святкування різдвяно-новорічних обрядів важливою була завчасна й серйозна підготовка.

Колядки для дітей

Колядки для дітей (переглядів: 214707 / коментарів: 116)

Коляд, коляд, колядниця, добра з медом паляниця, а без меду не така, дайте, тітко, пирога... Звичай колядування має свою давню історію, коріння якої сягають ще арійських часів. Колядки пов'язані з днем зимового сонцестояння, яке наші предки називали святом Коляди.

Народні прикмети на Різдво (переглядів: 11459 / коментарів: 1)Десять речей, які ніхто не знає про Різдво

Найцікавіші факти, котрі невідомі широкому загалу

Різдвяні атрибути

Різдвяні атрибути (переглядів: 12373)Що їдять і п'ють на Різдво в різних країнах

Що їдять і п'ють на Різдво в різних країнах (переглядів: 5900 / коментарів: 1)День Святого Миколая

День Святого Миколая (переглядів: 22046 / коментарів: 36)

Це чудове свято припадає на 19 грудня. Свято Миколая прийшло до нас у 1088-1089 рр., за часів князя Всеволода Ярославовича.


Історія свідчить, що Миколай жив за часів імператора Костянтина (ІV ст.) і був архієпископом у Мирах. Народився у багатій сім'ї і виріс доброю й чуйною до чужої біди дитиною.
*