rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
«
Бесіди з психологом
сортувати за часом або за кількістю переглядів / коментарів

сторiнки: новіша  9  8  7  ...  4  3  2  1  старіша

// 14.09.2015
Рекомендації рівненським батькам щодо взаємин з дитиною особливими потребами

Рекомендації рівненським батькам щодо взаємин з дитиною особливими потребами (переглядів: 1053)

Дитині з особливими потребами варто постійно приділяти батьківську увагу та підтримку. Підпорядкувати таку дитину загальноприйнятим правилам поведінки в суспільстві неможливо, тому треба навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею.

// 01.09.2015
Чим більше дитина гуляє, тим кращий у неї зір – кажуть вчені

Чим більше дитина гуляє, тим кращий у неї зір – кажуть вчені (переглядів: 1016)

Чим більше часу дитина проводить на вулиці, тим менше у нього шансів стати короткозорим. Кожна година, проведена на повітрі, знижує ризик короткозорості на 2 відсотки.

Як показали дослідження, діти, які страждають на короткозорість, гуляють майже на 4 години менше, ніж ті, у кого зір хороший.

// 01.09.2015
Поради рівненським батькам.  Як допомогти дитині адаптуватися до школи?

Поради рівненським батькам. Як допомогти дитині адаптуватися до школи? (переглядів: 2365)

Літо швидко минуло, і от настав вересень. З вікна лунає всім знайома пісня «...буквы разные писать тонким перышком в тетрадь учат в школе, учат в школе...», її перекрикує «сестренка Наташка теперь первоклашка», а вулицею стрункими рядами йдуть мами й тата, тримаючи за руки маленьких першокласників. У щасливих батьків першокласників вир почуттів і емоцій: радість, гордість, хвилювання, переживання, страх... «Як там буде, у школі? Як навчатиметься моя дитина ? Чи все зможе вивчати ? Чи не кривдитимуть її? Чи вона нікого не битиме? За яку парту посадять? Який урок стане улюбленим? Цікаво, чи коли-небудь вона навчиться красиво писати? А читати швидко?». І от куплено величезний букет квітів, у портфелі акуратно лежать нові зошити й підручники, олівці заточені, бантики зав’язані. Усе! У перший клас.
І саме тоді ти розумієш, що букет, портфель і бантики — все це тільки зовнішня сторона. А є ще те, що всередині. Адже для дитини настає зовсім нове життя, дo якого їй доведеться пристосовуватися. Фахівці вважають, що перші місяці в школі — найскладніший час у житті багатьох учнів. Як зробити так, щоб дитина почувалася комфортно в нових умовах, як допомогти адаптуватися?

// 26.08.2015
Як розвинути в дитині самооцінку та впевненість в собі?

Як розвинути в дитині самооцінку та впевненість в собі? (переглядів: 1639)

Починаючи з молодшого шкільного віку, психологи вже говорять про «справжню» самооцінку дитини, яка будується на тих же принципах, що і у дорослого.

// 13.01.2015
Поради рівненським батькам. Як змусити дитину їсти?

Поради рівненським батькам. Як змусити дитину їсти? (переглядів: 3968)

Це питання хвилює багатьох батьків. Не бажаючи враховувати потреби дитини, матусі починають крутитися біля своєї дитини і вмовляти: «одну ложку за маму», «одну ложку за тата»…І буває іноді доходить до погроз: «не з’їси, ніяких мультиків, ніяких ігор, цукерок!» і так далі.

// 04.12.2014
Поради рівненським батькам: як заспокоїти малюка при істериці

Поради рівненським батькам: як заспокоїти малюка при істериці (переглядів: 2174)

Кожен з батьків коли-небудь стикався з цим, не найприємнішим моментом з життя дитини — істерикою. Губи затремтіли, на очах з'явилися сльози, почувся несамовитий крик. І потім кілька хвилин (а іноді й довше) — усе на одній і тій же високій ноті. Таке може роздратувати не тільки ласкаву й люблячу маму, але і вічно незворушного і спокійного тата.

// 03.12.2014
Чому діти гризуть нігті - причини та 5 етапів у боротьбі з шкідливою звичкою

Чому діти гризуть нігті - причини та 5 етапів у боротьбі з шкідливою звичкою (переглядів: 17487)

Шкідлива звичка гризти нігті (оніхофагія) має психологічні причини. Аби допомогти дитині, треба знати ці причини і діяти поетапно та з любов'ю. Нескінченне повторення слова «не можна» користі не принесе.

// 25.11.2014
Поради рівненським батькам. Як привчити дитину до горщика?

Поради рівненським батькам. Як привчити дитину до горщика? (переглядів: 4765)

Більшість батьків однорічних дітей можуть визначити, коли малюк збирається сходити до туалету: діти можуть бути дуже постійними у своїх звичках, вони також можуть напружуватися і навіть червоніти. Якщо ви будете регулярно "висаджувати" свою однорічну дитину на горщик в потрібний час, ви швидше за все зможете протягом декількох днів обходитись без брудних підгузників, але це не означає, що ваша дитина вже навчилася контролювати себе. Діти готові до цього, лише коли у них достатньо розвинуться м'язи, що в більшості випадків відбувається у віці 18 місяців - 2,5 роки. Скільки б ви не витрачали сил на те, щоб привчити дитину до горщика, вона навряд чи залишиться сухою і вдень, і вночі, поки їй не виповниться приблизно 2,5 роки, а деяким дітям потрібно для цього більше часу.

// 03.11.2014
Поради рівненським батькам, чиї діти намагаються все робити лівою рукою.

Поради рівненським батькам, чиї діти намагаються все робити лівою рукою. (переглядів: 1727)

Часто батьки маленьких дітей, які намагаються брати ложку лівою рукою, виявляють занепокоєння і намагаються їх перевчити. Насправді те, що до 5-річного віку дитина бере іноді ложку або ручку лівою рукою нічого не означає. До цього віку діти успішно використовують обидві руки для виконання потрібних дій. А якщо дитина старше 5 років віддає перевагу все виконувати лівою рукою, то можна за допомогою простого тесту визначити, чи не є вона шульгою. Для цього треба згорнути аркуш паперу в трубочку і попросити дитину через трубочку подивитися, якщо він докладе трубочку до лівого ока, то це око в нього є "ведучим". Не обов'язково говорити дитині для чого ви це робите, нехай він сприймає тест, як гру.

// 03.11.2014
Вплив домашніх улюбленців на маленьких рівнян

Вплив домашніх улюбленців на маленьких рівнян (переглядів: 1910)

Домашній улюбленець - це для дитини хтось винятковий. Можна до нього притулитися, побалувати, прошепотіти йому на вухо таємницю або повідати свої печалі.


сторiнки: новіша  9  8  7  ...  4  3  2  1  старіша


*