rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 06.12.2018

теги: ворожіння

Ворожіння на Катерини: дізнайтеся ім'я судженого

Ворожіння на Катерини: дізнайтеся ім'я судженого 7 грудня в православ'ї шанують святу великомученицю Катерину - покровительку всіх жінок. З цього дня починаються традиційні різдвяні ворожіння, незаміжні дівчата намагаються заглянути в майбутнє і дізнатися свою долю.

В Україні це свято дуже шанується і вважається традиційно жіночим, а в давнину його і зовсім називали святом Дівочої долі. Кажуть, що свята в цей день обов'язково почує жіночу молитву, пов'язану з проханнями про сімейне щастя, про вдале заміжжя, про позбавлення від жіночих хвороб і безпліддя. А ще в цей день незаміжні дівчата ворожили на судженого.

Ось найпоширеніші ворожіння.

Вишнева гілка. Рано вранці 7 грудня, дівчина повинна вийти в сад і зрізати гілочку вишні, поставити її в воду і чекати поки вона зацвіте. Якщо до Різдва гілка покриється листочками - бути швидке весілля з коханим, якщо зазеленіє після Різдва - скоро з'явиться наречений, але весілля в цьому році не буде.

Листочки під подушку. У ніч на 7 грудня дівчата під подушку клали листочки з різних дерев, кожен з яких позначав певного хлопця, але повинен бути серед них і "порожній" лист яблуні. Вранці, найменший хлопчик в родині повинен витягнути листок, якщо це лист яблуні - то сидіти ще довго в дівках, якщо ж інший лист - то дівчина вийде заміж за того, кого під цим листком загадала.

Підслухати долю. Увечері дівчата ходили під чужими вікнами і прислухалися до розмов, вважалося, що те, про що говорили господарі будинку, могло розповісти про долю, яка чекає дівчину. А ще дівчата слухали голоси тварин - кішки, собаки, коня, півнів. По голосу тварини вони визначали професію або характер свого судженого.

7 зимових прикмет для залучення благополуччя, грошей та удачі

Побачити нареченого уві сні. Перед сном, 6 грудня, потрібно покласти під подушку шматочок хліба і вимовити: "Суджений-ряджений, приходь до мене поїсти". Після цього потрібно лягти спати і ні з ким не розмовляти. Постарайтеся запам'ятати свій сон, так як чоловік, який вам присниться і стане вашим судженим. Можливо, це відбудеться не в тому році, але його варто обов'язково запам'ятати.

Багатий чи ні. Щоб дізнатися, який достаток буде у майбутнього чоловіка, дівчата насипали в миску будь-яку крупу і кидали в неї прикраси: золоті, срібні, залізні. Яку прикрасу витягне - таке і подружнє життя очікує дівчину.

Водичка, водичка В день Катерини про швидке заміжжя може також розповісти вода. Налийте в миску води і вмивайтеся, якщо поверхня води швидко розгладилася, то бути швидкій зустрічі з судженим і весіллю, якщо ж вона ще довго заспокоюється, заміж ще не скоро.

Ім'я судженого. Увечері на Катерину дівчата вибігали з будинку і просили випадкового перехожого назвати чоловіче ім'я, яке ім'я назвуть - так і зватимуть судженого.

переглядів: 805

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 12.12.2018
<a href='/Info/?id=75666' >Свято Андрія: традиції та народні прикмети</a>

Свято Андрія: традиції та народні прикмети (переглядів: 9350)

13 грудня відзначається День Святого Андрія Первозванного. Які традиції та прикмети пов'язані з цим святом?
// 12.12.2018
<a href='/Info/?id=75662' >Гадання на Андрія</a>

Гадання на Андрія (переглядів: 12883 / коментарів: 2)

Завтра, 13 грудня, відзначається одне з найголовніших православних свят - свято Андрія Первозванного. У ніч на Андрія дівчата ворожать, намагаючись довідатися ім’я нареченого.
// 11.12.2018
<a href='/Info/?id=75885' >Що варто встигнути зробити до Нового Року?</a>

Що варто встигнути зробити до Нового Року? (переглядів: 3125)

Незабаром Новий Рік і в кожного з нас безліч справ, які потрібно встигнути зробити до свят. Ми вирішили зробити свій список цікавих справ, які варто встигнути зробити до цього чарівного свята.
// 11.12.2018
<a href='/Info/?id=96976' >10 правил етикету на корпоративі: як не зіпсувати ділову репутацію</a>

10 правил етикету на корпоративі: як не зіпсувати ділову репутацію (переглядів: 203)

Наближаються корпоративи, що ж - це відмінний привід провести час з колегами у неформальній обстановці і повеселитися. Але як вести себе на корпоративній вечірці, щоб потім не було соромно? 10 правил негласного етикету, дотримуючись яких ви не станете червоніти перед колегами після вечірки.