rivne1.tv / Проекти / Перший розважальний /
// 11.12.2018

теги: Рівненщина, Великі Межирічі, маєток Стецьких

Історія за зачиненими дверима: маєток Стецьких [ФОТОРЕПОРТАЖ]

Історія за зачиненими дверима: маєток Стецьких  [ФОТОРЕПОРТАЖ] Маєток, який можливо польський пан програв колись у карти, розташований на мальовничому пагорбі у селі Великі Межирічі. Через низку різних факторів, двері палацу не відкриті для пересічного мандрівника. Але нам таки вдалося потрапити у середину. Як виглядає нині маєток, дивіться далі...

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Viber: Rivne1.tv

Історія села почалася з будівництва замку, який на жаль не зберігся до наших днів. Окрім того визначною подією для місцевості був 1605 рік, коли так звані Межирічі Корецькі отримали магдебурзьке право.

pic

В середині XVII століття Межирічі входило в структуру козацьких об’єднань. А вже в 1774 Великі Межирічі чи то купує Ян Стецький у Францішека Любомирського, чи то виграє в карти у пана Яблонського.pic

Маєток Стецьких був двоповерховою віллою у стилі класицизму, збудованою за проектом італійця Домініка Мерліні. Окрім того біля палацу був унікальний ботанічний сад із озером.

pic

З часом палацового комплексу стає Ян Юзеф Стецький, якого звинуватили у антиросійській діяльності і відібрали маєток. Тут створили казенне містечко.

pic

Пізніше імператор Олександр ІІ повернув палац Стецьким, який пробув у їх власності до 1939 року. Вже після Другої світової війни тут створили інтернат, а тепер будівлі належать спецшколі - інтернату.

pic

Нині центральний вхід в палац має не такий багатий вигляд як раніше. І лише незвичні для сьогодення числа нагадують про те, що споруді дуже багато років.

picpic

Знаючи факт, що Ян Стецький полюбляв проводити у своєму маєтку бали, одразу захотілося побачити залу, де проходили поміщицькі танці. Сюди можна потрапити лише сходами для прислуг. Адже основний вхід через аварійний стан небезпечний.

picpicpic

Якщо вірити нашим "екскурсоводам", розписи і ліпнина лишилася ще з тих часів. Відверто зізнаюся, я була дуже вражена, адже це величезна рідкість зберегти таку красу до наших днів.

picpicpic

Все було б дуже гарно, якби не було так сумно. Дірки в підлозі, тріщини в стінах та повільне занепадання просторих зал в маєтку ніби благають про порятунок. Але на жаль ніхто не поспішає. Одні хочуть врятувати, але через ряд обставин не можуть. А ті хто може, з невідомих причини не робить цього.

pic

Неймовірно красива споруда поруч з якою розташований гарний парк, міг стати чудовим місцем для проведення дозвілля не тільки місцевого населення, а любителів мандрів. Сподіваємося на те, що архітектурну пам'ятку таки встигнуть зберегти для майбутніх нащадків. Зберегти для того, аби в майбутньому не згубити історію минулих століть.

pic

rivne1.tv
переглядів: 829

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96929' >Садиба Валевських у Гощі: руїни історії, які оживуть [ФОТО]</a>

Садиба Валевських у Гощі: руїни історії, які оживуть [ФОТО] (переглядів: 465)

Усім тим хто любить не тільки мандрувати, а й занурюватися у власну історію присвячується... Є надія на те, що на теренах Рівненщини з'явиться ще одна цікавинка для туристів із різних куточків країни.
// 06.12.2018
<a href='/Info/?id=88931' >Мандруємо Рівненщиною: машина часу  [ТЕСТ]</a>

Мандруємо Рівненщиною: машина часу [ТЕСТ] (переглядів: 3901)

Як було і що лишилося? Запустіть машину часу історичними та архітектурними пам'ятками Рівненщини, дізнайтеся, що впізнали, а що стало для Вас новим.
// 01.12.2018
<a href='/Info/?id=96610' >Туристична родзинка Гощі: водяний млин ХІХ століття [ФОТО]</a>

Туристична родзинка Гощі: водяний млин ХІХ століття [ФОТО] (переглядів: 659)

Рівненщина ще має багато цікавинок для завзятого мандрівника. Здавалося, що ніби бачив вже все. А виявляється, що рідний край приховує ще дуже багато гарних місць та неймовірних пам'яток архітектури. Однією із таких є Заставський водяний млин. Він знаходиться у мальовничому куточку України, в селищі Гоща. Давайте разом подивимося як він виглядає.
// 04.11.2018
<a href='/Info/?id=94123' >Мандруй і знай свій рідний край: Палац Ходкевичів [ФОТО]</a>

Мандруй і знай свій рідний край: Палац Ходкевичів [ФОТО] (переглядів: 2459)

Рівненщина багата на історію і до наших днів збереглися не тільки замки, а й палаци. Пропонуємо до Вашої уваги мандрівку до селища Млинів у Палац Ходкевичів.