Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
// 20.10.2018

теги: Рівненщина, патронат, вихователі

На Рівненщині шукатимуть патронатних вихователів

На Рівненщині шукатимуть патронатних вихователів В Рівненській області запроваджують нову соціальну послугу для вразливих сімей з дітьми – патронат над дитиною.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Viber: Rivne1.tv

«Патронатні вихователі – унікальна для України професія, що з'явилася в рамках соціального експерименту «Партнерство «Кожній дитині». Тоді у 2009 році на Київщині створили першу в державі патронатну сім’ю», – розповідає під час прес-конференції директор Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ананій Бучак.

Загалом, сімейний патронат – це шлях, який попереджує потрапляння дитини в інтернат. Соціальна послуга покликана прийти на допомогу родинам, в яких виникли складні життєві обставини.

Начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук зазначає, що патронат над дитиною не передбачає усиновлення чи відриву дитини від рідних батьків. Навпаки, вона має на меті вирішення родинних проблем шляхом тимчасової опіки над дитиною. «Потреба створити на Рівненщині патронатні сім’ї є, адже за оцінкою служби у справах дітей ОДА, щороку в середньому 220 дітей набувають статусу «дитини, позбавленої батьківського піклування». А завдяки патронату мінімум третина з них могли б потенційно уникнути такого і після комплексної послуги залишитись у своїй біологічній сім’ї», - зазначив Віктор Марчук.

Відбирають патронатних вихователів з особливою уважністю. Їх готують за спеціальною програмою, де вони напрацьовують алгоритм надання послуги патронату над дитиною. І тільки після успішного проходження програми, їм довірять роботу з дитиною.

«У світі робота патронатними прийомними батьками – це поширена і дуже почесна практика. Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, котрі через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом. Важливо й те, що патронатні спеціалісти мають змогу працевлаштуватися вдома. Тобто опіка над дитиною не буде безкоштовною»,- розповідає менеджер проекту «Сімейний патронат» Лариса Стрига.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

переглядів: 599

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Інші публікації у розділі:

// 12.11.2018
<a href='/Info/?id=96162' >Спів бабусі з Рівненщини потрапив у кліп, що набирає сотні тисяч переглядів</a>

Спів бабусі з Рівненщини потрапив у кліп, що набирає сотні тисяч переглядів (переглядів: 129)

Вокал Домініки Чекун з Зарічненського району став складовою нового кліпу українського гурту «ТНМК». Відео використовує фольклорні образи як у музичній, так і в візуальній складовій і загалом справляє глибоке враження.
// 12.11.2018
<a href='/Info/?id=96158' >На Рівненщині страйкуватимуть медичні працівники</a>

На Рівненщині страйкуватимуть медичні працівники (переглядів: 277)

Медики Дубно перекриють міжнародну трасу через невиплачену зарплату.
// 12.11.2018
<a href='/Info/?id=96157' >На Рівненщині стабільно зростають бюджети</a>

На Рівненщині стабільно зростають бюджети (переглядів: 193)

З початку року доходи місцевих бюджетів Рівненської області склали понад 3,6 мільярди гривень.
// 12.11.2018
<a href='/Info/?id=96025' >Покарання за керування автомобілем у нетверезому стані: досвід інших країн </a>

Покарання за керування автомобілем у нетверезому стані: досвід інших країн (переглядів: 142)

У Рівному останнім часом побільшало випадків керування автомобілем у нетверезому стані. В соціальних мережах рівняни обговорюють, що покарань передбачених за такі випадки - недостатньо. Ми вирішили переглянути досвід інших країн, де за п'яне водіння передбачені набагато суровіші методи.