rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 29.09.2018

Куди дівати бадилля після збору врожаю?

Куди дівати бадилля після збору врожаю? Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?

Найбільше бадилля залишається після збирання картоплі й помідорів. Найчастіше зелену масу спалюють. Адже якщо заражені фітофторозом рослини потраплять у компост, то вони заразять цим захворюванням усе підживлення.

Спалити бадилля або покласти в компост ось у чому питання.

Спалювання – непоганий варіант. Тим більше що після нього залишається попіл, який і сам по собі є гарним добривом. Але можна просто піддати бадилля процедурі дезінфекції.

Скосіть картопляне бадилля, коли воно ще не пожухло, як правило це робиться за 2 тижні перше ніж ви вирішите що настав час копати картоплю. Це буде навіть корисно для бульб, вони стануть набагато крупнішими. Крім цього, ви вбережете бульби від зараження фітофторозом, спори якого можуть потрапити на бульби.

Свіжу зелену масу складіть у компостну яму, присипте шаром городньої землі (близько 30 см), полийте мідним купоросом (2-3 ст. л. на відро води) або покупним засобом з корисними бактеріями, підійде фітоспорин. Накрийте чорною плівкою, проробивши в ній отвори. Навесні плівку зніміть, ще раз полийте обраним засобом і залишіть до наступної весни. А поки один компост дозріває, в іншу яму закладіть бадилля поточного року. Так у вас з'явиться безперебійний компостний конвеєр.

Так який же спосіб краще: спалювання або компостування бадилля? Існує думка, що помідори добре ростуть на своєму бадиллі. Але це й не дивно: які рослина спожила мікроелементи із ґрунту ті вона й віддає ґрунту назад при компостуванні, плюс азот, який повністю вивітрюється при спалюванні.

Як же бути із грибковими захворюваннями якими напевно перехворіли й томати й огірки та інші сприйнятливі до грибкових захворювань городні рослини?

Для нейтралізації грибка необхідно рясно проливати бадилля препаратами, що містять мідь: бордоською рідиною, мідним купоросом, хлорокисом міді, купроксатом.

переглядів: 4352

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 2228)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=85552' >Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками</a>

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками (переглядів: 3367)

Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 2649)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.
// 27.09.2018
<a href='/Info/?id=94890' >Правильне збирання врожаю моркви</a>

Правильне збирання врожаю моркви (переглядів: 1633)

Морква тим корисніша, чим довше вона залишається на грядці, тому що саме в осінні дні в ній інтенсивно накопичуються живильні речовини й вітаміни. І разом з тим з усіх коренеплодів, мабуть, у моркви, більше чим в інших овочів, від правильності вибору строків збирання залежать і розмір, і якість урожаю, і схоронність коренеплодів узимку.