rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 26.09.2018

"Слава Україні" - історія виникнення патріотичного лозунга

"Слава Україні" - історія виникнення патріотичного лозунга "Слава Україні" - це гасло звучить сьогодні всюди: їм вітаються, його викрикують на мітингах, їм піднімають бойовий дух...

Чому гасло "Слава Україні" вважають "націоналістичним"? Хто вперше його вигукнув і який сенс це гасло несло кілька десятиліть назад?

УНР. Чорні запорожці. Загін Чорних запорожців існував в 1918-1920 роках, тобто за часів Української народної республіки (УНР) і Української держави Павла Скоропадського. Спочатку це була кінна сотня, потім кінний дивізіон, а з березня 1919 року -1-й кінний полк, що носив ім'я Чорних запорожців уже офіційно. Командував ними спочатку сотник Микола Римський-Корсаков, а потім полковник Петро Дяченко.

Саме в цьому загоні і використовували гасло "Слава Україні! - Козакам Слава!". Про це йдеться в спогадах Петра Дяченка (книга має однойменну назву "Чорні запорожці").

Гетьманат Скоропадського. Сердюки. Можна знайти інформацію, що за часів ІІ Гетьманату Павла Скоропадського використовували аналогічну фразу "Слава Україні! - Гетьману слава!".

Легія українських націоналістів. Гасло "Слава Україні! - Героям Слава" з'явилося в організації "Легія українських націоналістів" - першої української націоналістичної організації, що діяла в 1925-1929 роках і стала однією з організацій-засновників Організації Українських Націоналістів (ОУН).

Коли виникло питання про організаційне вітання, запропонували використовувати вітання чорних запорожців: "Слава Україні!" - "Козакам слава!". Пропозицію суспільство прийняло, але з уточненням - відповідати треба було: "Героям слава!"

Повстанці Холодного Яру. Коліївщина. Український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР і письменник Юрій Горліс-Горський у романі "Холодний Яр" вказує на поширення серед повстанців Холодного Яру (1918-1922 роки) вітання "Слава Україні! - Україні слава!".

ОУН-УПА. Як бачимо, гасло "Слава Україні" з'явилося задовго до створення ОУН. Гасло затвердили, як офіційне на зборах в 1941 році. Відповідати потрібно було "Героям слава", або просто "Слава".

За часів СРСР гасло було суворо заборонене. Його відродили за часів перебудови. "Слава Україні" вигукували на мітингах і демонстраціях.

В цей час з'являється продовження фрази "Слава нації! Смерть ворогам!" і "Україна понад усе!". Раніше такі фрази ніхто не використовував. Вперше їх почали використовувати представники Української націоналістичної самооборони (УНСО) - силового підрозділу партії УНА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як позбутися від негативної енергії і змінити своє життя на краще

переглядів: 457

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 19.12.2018
<a href='/Info/?id=75546' >Як зробити новорічний костюм для дитини своїми руками [Поради]</a>

Як зробити новорічний костюм для дитини своїми руками [Поради] (переглядів: 9180 / коментарів: 1)

У дитсадках та школах настала пора новорічних ранків та виступів, а в батьків з'явилася проблема, де взяти новорічний костюм та який він має бути. Тому ми вирішили допомогти Вам у цьому.
// 19.12.2018
<a href='/Info/?id=97163' >Привітання з Днем святого Миколая</a>

Привітання з Днем святого Миколая (переглядів: 291)

19 грудня відзначається День святого Миколая. Тому, не забудьте привітати всіх родичів, друзів та колег.
// 18.12.2018
<a href='/Info/?id=75833' >Чи багато ти знаєш про День Святого Миколая?[Тест]</a>

Чи багато ти знаєш про День Святого Миколая?[Тест] (переглядів: 2650)

Дев'ятнадцятого грудня відзначається день Святого Миколая. Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.
// 18.12.2018
<a href='/Info/?id=97125' >День святого Миколая: традиції та прикмети</a>

День святого Миколая: традиції та прикмети (переглядів: 904)

Настання ранку 19 грудня дітвора різного віку очікує з особливим нетерпінням. Адже так хочеться дізнатися, що ж сховав під подушку Святий Миколай - подарунок або «різочку». Але це дитячі забави, а що дорослі? Невже цей день буде черговим сірим буднем? Ні в якому разі!