rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 13.09.2018

Вчені розповіли, як гени впливають на успіхи в навчанні

Вчені розповіли, як гени впливають на успіхи в навчанні
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Подивіться на учнівський клас. Всі діти вчаться зовсім по-різному. Виявляється, успіх в навчанні у школі і навіть в інституті - майже на дві третини залежить від генів. Так кажуть вчені. Але чим можуть допомогти гени в навчанні?

Батьки впливають на успіх в засвоєнні знань не тільки методом «батога і пряника», а безпосередньо - тим генним набором, який вони передають своїм дітям. Як вчені про це дізналися і чому дослідження може допомогти в навчанні?

Як відбувалося дослідження?

Британські вчені вибрали 6000 пар близнюків і проаналізували їх оцінки від початкової школи до закінчення. Результати показали, що досягнення близнюків в навчанні були на диво стабільними. Ті, хто добре вчився в початковій школі, мали хороші результати і на іспитах для отримання сертифікату про завершення середньої освіти. Тут вчені і запідозрили, що виною всьому гени.

Справа в тому, що однояйцеві близнюки мають однаковий генетичний набір. Тоді як двійнята, так само як брати і сестри різного віку, ділять в середньому 50% генів. Вчені прийшли до висновку, що стабільність досягнень в навчанні майже на 70% пояснюється генетичними факторами і лише на 25% - навколишнім середовищем. Наприклад, виховання в одній родині і відвідин однієї школи. Решта 5% - іншими факторами, наприклад, вплив друзів або вчителів. Коли успішність у близнюків поліпшувалася або погіршувалася, це перш за все залежало від зовнішніх факторів. Наприклад, вони ходили в різні школи.

У чому допоможуть результати досліджень?

Результати цього дослідження дуже важливі, як для батьків, так і для вчителів. Вони свідчать про те, що певні проблеми в навчанні потрібно виявляти якомога раніше. Швидше за все вони будуть залишатися протягом усіх шкільних років. В майбутньому така оцінка генетичної схильності разом з прогнозуванням впливу зовнішнього середовища, наприклад, район проживання, особливості виховання в сім'ї та школі, допоможуть виявляти "проблемних" учнів в ранньому віці. А подолати потенційні труднощі в навчанні допоможуть індивідуальні навчальні програми. Вже при народженні ми могли б за допомогою ДНК-тестів виявляти дітей, які в майбутньому будуть мати проблеми з читанням, писанням, арифметикою, і допомагати їм на ранньому етапі подолати їх.

переглядів: 146

<< попередній матеріал    список   Інші публікації у розділі:

// 12.09.2018
<a href='/Info/?id=94456' >5 правил хороших батьків: прості секрети виховання</a>

5 правил хороших батьків: прості секрети виховання (переглядів: 146)

Батьками бути складно. Ніде цьому не вчать. А всі ми хочемо бачити наших дітей щасливими і бути ідеальними вихователями для них. Як же стати хорошими батьками?

Щоб виховати гармонійну і впевнену в собі особистість, батьки повинні, в першу чергу, самі бути щасливими. А далі - слідувати нескладним правилам.
// 06.09.2018
<a href='/Info/?id=94258' >Секрети успіху дитини у школі</a>

Секрети успіху дитини у школі (переглядів: 241)

Усі батьки бажають, щоб їхні діти добре вчились у школі. Проблема не в тому, що батьки не здатні допомогти дитині добре вчитися. Зрештою, небагато хто з нас має досвід або є фахівцем у питаннях освітніх методик чи дитячої психології. Просто батьки не знають кращого способу допомогти своїй дитині. У цій статті запропоновано деякі поради про те, як можна покращити ймовірність успіху вашої дитини у школі. Пам'ятайте: для високої результативності ці методи вимагають часу й терпіння, – не очікуйте дива за один вечір.
// 05.09.2018
<a href='/Info/?id=94215' >20 фраз про виховання дітей від Василя Сухомлинського</a>

20 фраз про виховання дітей від Василя Сухомлинського (переглядів: 363)

Пропонуємо вашій увазі добірку влучних висловлювань видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Його мудрі слова заставляють замислитися і направляють на вірний шлях у вихованні дітей.
// 04.09.2018
<a href='/Info/?id=94179' >Що не варто казати дитині, яка йде у садок</a>

Що не варто казати дитині, яка йде у садок (переглядів: 224)

10 фраз, які дуже часто використовують батьки, можуть зашкодити швидкій і безболісній адаптації дитини до дитсадка. Деякі з них лякають дитину, інші її обманюють, але всі вони — заважають адаптації. Дізнайтесь, які фрази слід забути, якщо ваша дитина збирається в садочок.