rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 13.09.2018

Вчені розповіли, як гени впливають на успіхи в навчанні

Вчені розповіли, як гени впливають на успіхи в навчанні
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Подивіться на учнівський клас. Всі діти вчаться зовсім по-різному. Виявляється, успіх в навчанні у школі і навіть в інституті - майже на дві третини залежить від генів. Так кажуть вчені. Але чим можуть допомогти гени в навчанні?

Батьки впливають на успіх в засвоєнні знань не тільки методом «батога і пряника», а безпосередньо - тим генним набором, який вони передають своїм дітям. Як вчені про це дізналися і чому дослідження може допомогти в навчанні?

Як відбувалося дослідження?

Британські вчені вибрали 6000 пар близнюків і проаналізували їх оцінки від початкової школи до закінчення. Результати показали, що досягнення близнюків в навчанні були на диво стабільними. Ті, хто добре вчився в початковій школі, мали хороші результати і на іспитах для отримання сертифікату про завершення середньої освіти. Тут вчені і запідозрили, що виною всьому гени.

Справа в тому, що однояйцеві близнюки мають однаковий генетичний набір. Тоді як двійнята, так само як брати і сестри різного віку, ділять в середньому 50% генів. Вчені прийшли до висновку, що стабільність досягнень в навчанні майже на 70% пояснюється генетичними факторами і лише на 25% - навколишнім середовищем. Наприклад, виховання в одній родині і відвідин однієї школи. Решта 5% - іншими факторами, наприклад, вплив друзів або вчителів. Коли успішність у близнюків поліпшувалася або погіршувалася, це перш за все залежало від зовнішніх факторів. Наприклад, вони ходили в різні школи.

У чому допоможуть результати досліджень?

Результати цього дослідження дуже важливі, як для батьків, так і для вчителів. Вони свідчать про те, що певні проблеми в навчанні потрібно виявляти якомога раніше. Швидше за все вони будуть залишатися протягом усіх шкільних років. В майбутньому така оцінка генетичної схильності разом з прогнозуванням впливу зовнішнього середовища, наприклад, район проживання, особливості виховання в сім'ї та школі, допоможуть виявляти "проблемних" учнів в ранньому віці. А подолати потенційні труднощі в навчанні допоможуть індивідуальні навчальні програми. Вже при народженні ми могли б за допомогою ДНК-тестів виявляти дітей, які в майбутньому будуть мати проблеми з читанням, писанням, арифметикою, і допомагати їм на ранньому етапі подолати їх.

переглядів: 412

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 29.10.2018
<a href='/Info/?id=95761' >Як відлучити малюка від грудей?</a>

Як відлучити малюка від грудей? (переглядів: 159)

Нерідкі випадки, коли мамі, яка годує грудьми забороняється давати своє молоко дитині (інфекційний мастит, прийом лікарських препаратів). Найчастіше це трапляється до виповнення дитині шести місяців.
// 25.10.2018
<a href='/Info/?id=95651' >Кращі сучасні дитячі книги: 3 книги для читання дітям і з дітьми</a>

Кращі сучасні дитячі книги: 3 книги для читання дітям і з дітьми (переглядів: 202)

Є література, яку ми читаємо дітям для задоволення - це казки, вірші або короткі оповідання. А є книги, які формують в дитині культуру і спосіб життя, з якими вона буде рости і дорослішати, які вплинуть на неї як особистість, допоможуть позбутися від труднощів.
// 24.10.2018
<a href='/Info/?id=95603' >Що мама повинна зробити для сина? 15 цінних порад</a>

Що мама повинна зробити для сина? 15 цінних порад (переглядів: 304)

Мами завжди більш ретельно підходять до питання про виховання дитини. І якщо з вихованням дівчинки практично все виходить інтуїтивно і вони розуміють один одного з півслова, то з хлопчиками часто виникають труднощі.
// 25.09.2018
<a href='/Info/?id=94823' >3 головні помилки батьків, які заважають дитині звикнути до дитячого садочку</a>

3 головні помилки батьків, які заважають дитині звикнути до дитячого садочку (переглядів: 931)

Адаптація до дитячого садка ... У багатьох мам від цього словосполучення сіпається око і пітніють долоні, але якщо дотримуватися певних правил, то адаптація дитини в садочку пройде м'яко і безболісно. Які помилки роблять батьки, відправляючи дитину в садок? Читайте далі!