rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 14.09.2018

Перевіряйте, чи не завелася у вашому домі міль

Перевіряйте, чи не завелася у вашому домі міль Насамперед майте на увазі, що різновидів її багато, у тому числі і так званий «харчовий метелик», аж ніяк не такий вже безневинний, як вважає багато хто. Майже всі вони харчуються натуральними волокнами - вовною, шовком, деякі види поїдають борошно, зерно та інші харчові продукти й навіть тканини із синтетичних матеріалів, папір.

Міль, як правило, не заводиться в одязі, який постійно носять, час від часу просушують на сонці або виносять на відкрите повітря. Найчастіше вона псує ті речі, які прибирають на зберігання в теплу пору року, і про руйнівну дію молі дізнаються лише тоді, коли наступає сезон їх ношення.

Боротьба з міллю досить складна і включає цілий комплекс профілактичних заходів. Щоб попередити появу молі, необхідно якнайчастіше прибирати і провітрювати квартиру та приміщення, де зберігаються одяг і взуття, регулярно чистити килими і м'які меблі (пилососом), не рідше 2-3 разів на місяць робити вологе прибирання, а іноді - із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Щоб не змушувати себе вдихати неприємний запах нафталіну, який до того ж зовсім не є нешкідливим для людини, для захисту одягу від молі краще використовувати засушені трави - лаванду, шавлію, м'яту, пижмо, полин, які, як відомо, є репелентами.

Зробіть із трав гірляндочку або віночок і повісьте в стінній шафі. Одяг і постільні приналежності, які там зберігаються, не тільки будуть захищені, але й придбають легкий приємний аромат.

Для букета зберіть по одній гілочці різних видів рослин - полин, деревій, м'яту, пижмо, лаванду, шавлію. Розкладіть їх на столі. Зібраний з них букет має бути пласким, щоб добре прилягати до стіни. Починати укладання рослин у букет потрібно з найбільших гілок, наприклад, полину. На неї покладіть досить велику гілку деревію, трохи зрушивши її так, щоб з-під неї була видна нижня гілка полину. Продовжуйте укладання букета, дотримуючись цього принципу. Можна включити в нього кілька гілочок півнячого гребінця, а останніми покладіть гілочки лаванди або інших дрібних рослин.

Покладені в такому порядку рослини візьміть в одну руку, а іншою зріжте садовими ножицями або секатором кінці стебел так, щоб вирівняти їх. Щільно стягніть стебла біля кінця однією або двома гумками. Обкрутіть букет поверх гумок стрічкою і зав'яжіть бантиком. Зріжте занадто довгі кінці стрічки і підвісьте букет голівками вниз у платтяній шафі. Відлякують міль також висушені кірки апельсина, тютюнове листя, герань.

Джерело

переглядів: 578

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 03.10.2018
<a href='/Info/?id=73071' >Сорти та види рису. Особливості використання і приготування</a>

Сорти та види рису. Особливості використання і приготування (переглядів: 2417)

Скільки сортів рису ви знаєте? Якщо відповідь буде: «Круглозернистий, середньозернистий і довгозернистий», значить, прийшов час познайомитися з рисом у всьому його різноманітті. Зараз в усьому світі вирощують близько 8 тисяч його сортів.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94895' >Виводимо жуків, які оселилися в крупах</a>

Виводимо жуків, які оселилися в крупах (переглядів: 815)

Якщо ступінь зараження комахами невеликий, можна просіяти крупу через сито і прогріти в духовій шафі при температурі 100-110°С, а перед готуванням витримати в солоній воді та ретельно промити.
// 25.09.2018
<a href='/Info/?id=72654' >15 корисних лайфхаків у побуті</a>

15 корисних лайфхаків у побуті (переглядів: 3761)

Сьогодні в силу одвічної зайнятості викроювати час на прибирання і рішення навіть найбанальніших побутових проблем нам стає все складніше і складніше.
// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=85285' >Як розморозити рибу: практичні поради</a>

Як розморозити рибу: практичні поради (переглядів: 824)

Замороження - оптимальний спосіб зберігання багатьох продуктів, у тому числі й риби, завдяки якому в них зберігаються корисні речовини і смакові якості на певний період. Перед тим, як розморозити рибу і приготувати з неї заплановану страву, ознайомся з основними правилами та порадами, як правильно це зробити.