rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 14.09.2018

Перевіряйте, чи не завелася у вашому домі міль

Перевіряйте, чи не завелася у вашому домі міль Насамперед майте на увазі, що різновидів її багато, у тому числі і так званий «харчовий метелик», аж ніяк не такий вже безневинний, як вважає багато хто. Майже всі вони харчуються натуральними волокнами - вовною, шовком, деякі види поїдають борошно, зерно та інші харчові продукти й навіть тканини із синтетичних матеріалів, папір.

Міль, як правило, не заводиться в одязі, який постійно носять, час від часу просушують на сонці або виносять на відкрите повітря. Найчастіше вона псує ті речі, які прибирають на зберігання в теплу пору року, і про руйнівну дію молі дізнаються лише тоді, коли наступає сезон їх ношення.

Боротьба з міллю досить складна і включає цілий комплекс профілактичних заходів. Щоб попередити появу молі, необхідно якнайчастіше прибирати і провітрювати квартиру та приміщення, де зберігаються одяг і взуття, регулярно чистити килими і м'які меблі (пилососом), не рідше 2-3 разів на місяць робити вологе прибирання, а іноді - із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Щоб не змушувати себе вдихати неприємний запах нафталіну, який до того ж зовсім не є нешкідливим для людини, для захисту одягу від молі краще використовувати засушені трави - лаванду, шавлію, м'яту, пижмо, полин, які, як відомо, є репелентами.

Зробіть із трав гірляндочку або віночок і повісьте в стінній шафі. Одяг і постільні приналежності, які там зберігаються, не тільки будуть захищені, але й придбають легкий приємний аромат.

Для букета зберіть по одній гілочці різних видів рослин - полин, деревій, м'яту, пижмо, лаванду, шавлію. Розкладіть їх на столі. Зібраний з них букет має бути пласким, щоб добре прилягати до стіни. Починати укладання рослин у букет потрібно з найбільших гілок, наприклад, полину. На неї покладіть досить велику гілку деревію, трохи зрушивши її так, щоб з-під неї була видна нижня гілка полину. Продовжуйте укладання букета, дотримуючись цього принципу. Можна включити в нього кілька гілочок півнячого гребінця, а останніми покладіть гілочки лаванди або інших дрібних рослин.

Покладені в такому порядку рослини візьміть в одну руку, а іншою зріжте садовими ножицями або секатором кінці стебел так, щоб вирівняти їх. Щільно стягніть стебла біля кінця однією або двома гумками. Обкрутіть букет поверх гумок стрічкою і зав'яжіть бантиком. Зріжте занадто довгі кінці стрічки і підвісьте букет голівками вниз у платтяній шафі. Відлякують міль також висушені кірки апельсина, тютюнове листя, герань.

Джерело

переглядів: 175

<< попередній матеріал    список   Інші публікації у розділі:

// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=85285' >Як розморозити рибу: практичні поради</a>

Як розморозити рибу: практичні поради (переглядів: 535)

Замороження - оптимальний спосіб зберігання багатьох продуктів, у тому числі й риби, завдяки якому в них зберігаються корисні речовини і смакові якості на певний період. Перед тим, як розморозити рибу і приготувати з неї заплановану страву, ознайомся з основними правилами та порадами, як правильно це зробити.
// 21.09.2018
<a href='/Info/?id=70768' >Правила вибору якісного сиру</a>

Правила вибору якісного сиру (переглядів: 1020)

На полицях супермаркету чи ринках красується безліч видів сиру. Від напівтвердих до дорогих і незвичних. Як вибрати сир без шкоди для здоров`я та свого гаманця?
// 06.09.2018
<a href='/Info/?id=94234' >10 правил чистоти, які повинна дотримуватися кожна господиня</a>

10 правил чистоти, які повинна дотримуватися кожна господиня (переглядів: 3173)

Як підтримувати порядок на кухні і витрачати на це мінімум часу? Про що має пам'ятати кожна господарка? Є нескладні правила, дотримувати яких дуже легко. Саме вони допоможуть зробити інтер'єр кухні бездоганним!
// 31.08.2018
<a href='/Info/?id=78173' >5 варіантів чистки килимів без побутової хімії</a>

5 варіантів чистки килимів без побутової хімії (переглядів: 3794)

Килим на підлозі – це, звичайно, красиво, затишно і практично, з ним легко поєднувати різні інтер’єрні рішення, по ньому приємно ходити босоніжі. Проте, з часом на поверхні килимів можна прочитати всю історію сім’ї. Ось минулого тижня діти їли шоколад; тут собака після прогулянки забула, куди треба йти мити лапи; ці широкі сліди залишили ви самі коли повернулися за забутим телефоном.