rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 12.09.2018

5 правил хороших батьків: прості секрети виховання

5 правил хороших батьків: прості секрети виховання
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Батьками бути складно. Ніде цьому не вчать. А всі ми хочемо бачити наших дітей щасливими і бути ідеальними вихователями для них. Як же стати хорошими батьками?

Щоб виховати гармонійну і впевнену в собі особистість, батьки повинні, в першу чергу, самі бути щасливими. А далі - слідувати нескладним правилам.

Не контролюйте кожен крок

Гіперопіка над дитиною ніколи не приносить нічого хорошого. Діти, виховані методом контролю кожного кроку, виростають в невпевненими в собі. Вони все життя бояться вийти за межі зони комфорту. Не опікати надмірно вчіться ще в ранньому дитинстві дитини. Звичайно, не варто пхати йому руки в конфорку, щоб він зрозумів небезпеку вогню. Але і ходити по п'ятах в 10 років - занадто.

Читайте також: Спорт за знаком Зодіаку: як виростити чемпіона

Не сваріться на очах у дитини

Це не означає, що лаятися потрібно, пішовши в іншу кімнату. Будь-який скандал змушує задуматись дитину про безпеку. Всі питання потрібно з'ясовувати мирним шляхом. Навіть, коли ви на межі розлучення, зберігайте дружні стосунки. У ранньому віці закладаються поведінкові моделі дитини. Скандали він перенесе в своє доросле життя.

Поборіть монстрів в його кімнаті

Ви повинні навчити малюка боротися зі своїми страхами. Важливо не лякати його. Уміння перемогти найстрашніших монстрів допоможе дитині в дорослому віці не бояться нових перешкод.

Відповідайте на всі питання

«Мамо, а чому сонце жовте? А чому воно світить? Та багато інших» Не відповідайте дитині «поживеш - побачиш», а повноцінно. Звичайно, всі подробиці відкривати не варто, але говоріть правду. Природна цікавість, яку батьки підтримують, допоможе дитині не боятися нової інформації і знань.

Хваліть

Найбільш повно, максимально чесно, максимально часто. Похвала для дитини - крила, на яких він влетить у доросле життя. Не бійтеся перехвалити. Пам'ятайте, в житті буде занадто багато людей, які будуть проти дитини. Станьте йому тилом, до якого можна приходити в важкий момент.

переглядів: 147

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 13.09.2018
<a href='/Info/?id=94487' >Вчені розповіли, як гени впливають на успіхи в навчанні</a>

Вчені розповіли, як гени впливають на успіхи в навчанні (переглядів: 148)

Подивіться на учнівський клас. Всі діти вчаться зовсім по-різному. Виявляється, успіх в навчанні у школі і навіть в інституті - майже на дві третини залежить від генів. Так кажуть вчені. Але чим можуть допомогти гени в навчанні?
// 06.09.2018
<a href='/Info/?id=94258' >Секрети успіху дитини у школі</a>

Секрети успіху дитини у школі (переглядів: 241)

Усі батьки бажають, щоб їхні діти добре вчились у школі. Проблема не в тому, що батьки не здатні допомогти дитині добре вчитися. Зрештою, небагато хто з нас має досвід або є фахівцем у питаннях освітніх методик чи дитячої психології. Просто батьки не знають кращого способу допомогти своїй дитині. У цій статті запропоновано деякі поради про те, як можна покращити ймовірність успіху вашої дитини у школі. Пам'ятайте: для високої результативності ці методи вимагають часу й терпіння, – не очікуйте дива за один вечір.
// 05.09.2018
<a href='/Info/?id=94215' >20 фраз про виховання дітей від Василя Сухомлинського</a>

20 фраз про виховання дітей від Василя Сухомлинського (переглядів: 363)

Пропонуємо вашій увазі добірку влучних висловлювань видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Його мудрі слова заставляють замислитися і направляють на вірний шлях у вихованні дітей.
// 04.09.2018
<a href='/Info/?id=94179' >Що не варто казати дитині, яка йде у садок</a>

Що не варто казати дитині, яка йде у садок (переглядів: 225)

10 фраз, які дуже часто використовують батьки, можуть зашкодити швидкій і безболісній адаптації дитини до дитсадка. Деякі з них лякають дитину, інші її обманюють, але всі вони — заважають адаптації. Дізнайтесь, які фрази слід забути, якщо ваша дитина збирається в садочок.