rivne1.tv / Проекти / Здорово жити /
// 11.09.2018

Кіста яєчника: ранні ознаки, які часто ігноруються

Кіста яєчника: ранні ознаки, які часто ігноруються Багато жінок не з чуток знають, що таке кіста яєчників. Це доброякісне патологічне утворення тісно пов'язане з менструальним циклом, тому найчастіше спостерігається у жінок молодого і середнього віку. Щоб захистити своє здоров'я, потрібно регулярно відвідувати гінеколога і знати симптоми, які можуть сигналізувати про потенційно серйозну проблему.

6 ранніх симптомів кісти яєчника

Більшість таких новоутворень не супроводжуються вираженою симптоматикою і проходять самостійно. Однак велика кіста яєчника може проявитися наступними ознаками:

• порушення менструального циклу;

• тягне біль в правому або лівому нижньому кутах живота (посилюється при місячних);

• здуття живота і відчуття тяжкості в ньому;

• неприємні відчуття під час статевого акту;

• часте сечовипускання;

• набір ваги (в деяких випадках).

pic

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо у вас спостерігаються такі симптоми:

• раптова і сильна тазова біль;

• висока температура або блювота;

• симптоми шоку (липка шкіра, прискорене дихання, непритомність або загальна слабкість).

pic

Сильний біль, викликана кістою яєчника, може вказувати на те, що вона розірвалася або пошкодила яєчник . Якщо кісти не ростуть або не викликають симптомів, то медикаментозне лікування може і не знадобитися. Лікарю, можливо, буде потрібно регулярне спостереження за зростаючою доброякісною пухлиною, оскільки існує ризик переродження в онкологію.

Важливо пам'ятати, що при наявності новоутворень будь-які теплові процедури (в тому числі надмірне перебування на сонці) протипоказані. Крім того, навіть якщо кіста вас абсолютно не турбує, потрібно регулярно спостерігати за нею: робити УЗД і здавати онкомаркери (кров з вени).

переглядів: 961

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 15.11.2018
<a href='/Info/?id=96251' >Ревматизм: причини, симптоми, діагностика</a>

Ревматизм: причини, симптоми, діагностика (переглядів: 317)

Ревматизм - це системне, тобто зачіпає весь організм, захворювання з переважним ураженням серця і суглобів. Сутність захворювання полягає в тому, що через інфікування якимось збудником оболонок серця і суглобових елементів в організмі починають вироблятися антитіла на власні тканини.Простіше кажучи - організм із завидною постійністю атакує власні органи. В даному випадку - серце і суглоби.
// 15.11.2018
<a href='/Info/?id=96235' >Коли слід звернутися до онколога і профілактика раку</a>

Коли слід звернутися до онколога і профілактика раку (переглядів: 777)

Відомо більше 100 різних форм раку, багато з яких піддаються лікуванню за умови, що були діагностовані на ранній стадії. Обов'язково звернися до онколога, якщо виявив у себе такі симптоми.
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96223' >Кір: симптоми,лікування,профілактика</a>

Кір: симптоми,лікування,профілактика (переглядів: 246)

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. Це підтверджує ситуація в Україні: з початку 2018 року кір діагностували у понад 30 тисяч людей.
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96218' >Сім продуктів, які розріджують кров</a>

Сім продуктів, які розріджують кров (переглядів: 13535)

Стан крові - найважливіший показник роботи серцево-судинної системи людини. Від неї залежить функціонування всіх органів і клітин. Якщо вона дуже в'язка то головна функція - транспортна, утруднюється. Внаслідок чого може порушитися кровопостачання органів, яке потягне за собою розвиток варикозу і тромбозу