rivne1.tv / Проекти / Здорово жити /
// 08.09.2018

Осіння алергія і як від неї врятуватись

Осіння алергія і як від неї врятуватись Нежить, подразнення шкіри, раптові і безпричинні сльози - ні, це не грип та застуди, а осіння аллергія.Традиційним періодом страждань алергіків вважається весна - час активного цвітіння. Однак не менші небезпеки їх підстерігають і в осінній період.

Амброзія і лобода

Ряд рослин цвітуть дуже пізно. До таких традиційно відносять амброзію, період "розквіту" якої припадає на серпень. Причому часто цей процес триває ще й у вересні. Сам пилок, особливо в міських умовах, може поширюватися на сотні кілометрів.Може викликати подразнення та інші характерні симптоми алергії і пилок інших пізніх бур'янів: кропиви, лободи або полину. Вона осідає на землю і здатна зберігатися там тривалий час (якщо не буде дощів, які її намочать). І досить лише невеликого пориву вітру, щоб вона знову піднялася, а людина, що страждає на алергію, її вдихнула.

pic

Грибки і бактерії

Осінь - час дощів. Опале листя, що не прибрали, пріє і гниє - і створює відмінні умови для швидкого поширення бактерій і грибків. Крім того, загальна вогкість впливає і на мікроклімат під'їздів, де легко може утворюватися один з найнебезпечніших алергенів - чорна цвіль. При вдиху грибки і їхні спори потрапляють в дихальні шляхи і починають там активно розмножуватися. Позбутися від них вкрай складно. Простими засобами їх не змити. Крім того, вони виділяють сильні токсичні речовини, які викликають головний біль і алергічні реакції. Одне з найсерйозніших ускладнень, до яких може призвести чорна цвіль, - бронхіальна астма.

pic

Харчові продукти

Осінь - час природного зниження імунітету. Дощі, зменшення світлового дня, холод - все це стає причиною ослаблення здоров'я, а як наслідок - і алергічних нападів. Імунна система гостріше реагує на збудники, а сил боротися у неї немає. В результаті будь-який "заборонений" продукт - молоко, горіхи, цитрусові - може привести до непередбаченої реакції.

pic

Як врятуватися від осінньої алергії?

Для лікування традиційно застосовують антигістамінні і протинабрякові препарати, в складних випадках - рецептурні кортикостероїди. Природно, все призначення повинен робити лікар-алерголог, грунтуючись на стані здоров'я хворого і тяжкості ситуації.Особливу увагу рекомендують приділити профілактиці. Так, наприклад, варто заздалегідь потурбуватися про зміцнення імунітету перед настанням осені. Починати варто з корекції харчування і складання програми фізичних вправ, не зашкодить і курс вітамінів.Також потрібно стежити за гігієною приміщення: тримати вікна закритими, щоб пилок не потрапляв до квартири, і забезпечити регулярне вологе прибирання підлоги.

pic

Доведеться скорегувати і графік прогулянок в залежності від того, на якого збудника людина реагує. Якщо на пилок - гуляти в дощ, на грибки - виходити на вулицю тільки в сонячну погоду. Якщо ж на вулиці сильний вітер, краще, по можливості, залишитися вдома. Адже його пориви піднімають пилок, спори грибків і пил з вулиць наверх, і шанси надихатися відразу декількома видами алергенів дуже великі.

переглядів: 705

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 15.11.2018
<a href='/Info/?id=96251' >Ревматизм: причини, симптоми, діагностика</a>

Ревматизм: причини, симптоми, діагностика (переглядів: 317)

Ревматизм - це системне, тобто зачіпає весь організм, захворювання з переважним ураженням серця і суглобів. Сутність захворювання полягає в тому, що через інфікування якимось збудником оболонок серця і суглобових елементів в організмі починають вироблятися антитіла на власні тканини.Простіше кажучи - організм із завидною постійністю атакує власні органи. В даному випадку - серце і суглоби.
// 15.11.2018
<a href='/Info/?id=96235' >Коли слід звернутися до онколога і профілактика раку</a>

Коли слід звернутися до онколога і профілактика раку (переглядів: 779)

Відомо більше 100 різних форм раку, багато з яких піддаються лікуванню за умови, що були діагностовані на ранній стадії. Обов'язково звернися до онколога, якщо виявив у себе такі симптоми.
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96223' >Кір: симптоми,лікування,профілактика</a>

Кір: симптоми,лікування,профілактика (переглядів: 248)

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. Це підтверджує ситуація в Україні: з початку 2018 року кір діагностували у понад 30 тисяч людей.
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96218' >Сім продуктів, які розріджують кров</a>

Сім продуктів, які розріджують кров (переглядів: 13569)

Стан крові - найважливіший показник роботи серцево-судинної системи людини. Від неї залежить функціонування всіх органів і клітин. Якщо вона дуже в'язка то головна функція - транспортна, утруднюється. Внаслідок чого може порушитися кровопостачання органів, яке потягне за собою розвиток варикозу і тромбозу