rivne1.tv / Проекти / Здорово жити /
// 07.09.2018

Чи можна пити алкоголь вагітним і скільки?

Чи можна пити алкоголь вагітним і скільки? Про негативний вплив градусних напоїв на здоров'я жінки і її майбутньої дитини багато пересудів, однак, незважаючи на всі запевнення фахівців, не всі готові повністю відмовитися від алкоголю.

Хто ж правий: жінка, яка стверджує, що алкоголь «у малих дозах» не шкодить, оскільки організм цього вимагає або лікарі, які категорично забороняють його вживання? Чи є допустимі дози алкоголю, і які наслідки може спричинити безконтрольне питво? - давайте спробуємо розібратися.

Трохи вина - це навіть корисно

Дослідженням цього питання займаються багато вчених, саме тому навколо цієї теми так багато міфів. Зокрема, багато хто стверджує, що пити до склянки червоного вина в тиждень - це не тільки не шкідливо, але навіть корисно для кровообігу.

pic

Найнебезпечніший період для вживання спиртного - 7-12 тижнів вагітності, саме тоді у плода починається розвиток головного мозку. Знищені алкоголем нервові клітини просто не відновлюються, в результаті дитина може в майбутньому мати проблеми з пам'яттю, мовою, слухом та іншими інтелектуальними процесами. Також можуть порушуватися інші системи і внутрішні органи.

pic

Алкоголь підступний. Його вплив на організм дитини може проявитися вже після народження - стати причиною хронічних хвороб, гальмування природних фізичних процесів:Якщо ви дізналися, що вагітні, але перед цим побували на вечірці і вживали алкоголь, не потрібно відразу готуватися до гіршого. Варто пам'ятати, що в перші 2 тижні ембріон ще не прикріплений до стінки матки, так що прийняте спиртне небезпечно тим, що може викликати викидень. Як правило, жінка часто навіть не помічає, що була вагітна - у неї виникає лише легке нездужання.

pic

Вважається, що розвиток фетального алкогольного синдрому у плода починається, якщо мати систематично вживала спиртні напої, разова доза спирту в яких становила 20-30 грам.

20 грам чистого спирту еквівалентно наступному кількості алкогольних напоїв:

Пиво (міцністю 4,5%): 1 пляшка (0,5 літра);

Сухе або напівсухе вино: 200 грам;

Кріплене вино: 150 грам;

Коктейль (джин з тоніком): 200 грам;

Лікер: 100 грам;

Міцний алкоголь (коньяк, горілка, віскі, ром): 50 грам.

Також грає роль те, який саме напій потрапить в організм матері. Наприклад, кольорові слабоалкогольні напої виявляться набагато шкідливіше ніж, здавалося б, більш міцне червоне вино.

Найбезпечнішим рішенням, завдяки якому жінка не буде відчувати почуття провини перед дитиною, буде повна відмова від алкоголю на час вагітності.

переглядів: 337

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=94740' >Горіхи: користь і шкода</a>

Горіхи: користь і шкода (переглядів: 149)

Горіхи багаті легкозасвоюваними білками, корисними жирами, вітамінами і мінералами, крім того, вони містять незамінні амінокислоти, необхідні для живлення мозку і здоров'я імунної системи. Людям, що стежать за свої вагою, необхідно пам'ятати, що горіхи дуже поживні, калорійні, тому при проблемах з вагою їх споживання необхідно обмежувати до декількох ядер в день.
// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=94738' >Які пози подобаються жінкам і чоловікам</a>

Які пози подобаються жінкам і чоловікам (переглядів: 282)

Сексуальні стосунки відіграють важливу роль в житті чоловіка і жінки. Але їх сприйняття на рівні психології і фізіології у чоловіків і жінок різні. Дівчат часто хвилює питання, які пози найбільше подобаються чоловікам? А хлопці хочуть знати,які пози в сексі подобаються дівчатам?
// 11.09.2018
<a href='/Info/?id=94412' >Кіста яєчника: ранні ознаки, які часто ігноруються</a>

Кіста яєчника: ранні ознаки, які часто ігноруються (переглядів: 425)

Багато жінок не з чуток знають, що таке кіста яєчників. Це доброякісне патологічне утворення тісно пов'язане з менструальним циклом, тому найчастіше спостерігається у жінок молодого і середнього віку. Щоб захистити своє здоров'я, потрібно регулярно відвідувати гінеколога і знати симптоми, які можуть сигналізувати про потенційно серйозну проблему.
// 08.09.2018
<a href='/Info/?id=94327' >Осіння алергія і як від неї врятуватись</a>

Осіння алергія і як від неї врятуватись (переглядів: 427)

Нежить, подразнення шкіри, раптові і безпричинні сльози - ні, це не грип та застуди, а осіння аллергія.Традиційним періодом страждань алергіків вважається весна - час активного цвітіння. Однак не менші небезпеки їх підстерігають і в осінній період.