rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 07.09.2018

Те, чим не варто перейматися. Три помилки дачників

Те, чим не варто перейматися. Три помилки дачників Кінець сезону – заморочливий час. Перевірте себе: чи не навантажуєте ви свою родину непотрібною роботою або додатковими витратами?

1. ЗАМІНА ҐРУНТУ В ТЕПЛИЦІ

У тепличному ґрунті накопичуються збудники хвороб, шкідники, він ущільнюється й «утомлюється» від живучих у ньому культур. Так що ідея замінити ґрунт виглядає розумною і правильною. Тільки ось наскільки вона реальна? Адже прийдеться знімати й кудись пристроювати цілу гору землі: шар 25–30 см у теплиці розміром 3 х 6 м – це більше 5 м2. Потім потрібно десь роздобути такий же пагорб гарного ґрунту (а як переконатися, що він краще попереднього?) і засипати назад у теплицю.

З ІСТОРІЇ

Прихильники ідеї міняти ґрунт часто посилаються на те, що городники завжди так робили з парниками. У дійсності з парників на зиму виймали всю «начинку», але тільки потім, щоб наступного року набити їх свіжим кінським гноєм, змішаним із соломою. А от саму землю для посадки рослин (шар близько 20 см над «біопаливом») городники використовували повторно багато років поспіль!

Як правильно. Відразу після збирання в теплиці обприскати грядки 5%-вим розчином мідного купоросу або провести обробку сірчаними шашками (за інструкцією). При бажанні зняти тільки найбільш верхній шар ґрунту товщиною до 5 см і помістити його в компостну купу, а в теплицю внести по 5-6 кг перегною на кожний квадратний метр площі. Навесні перед посадкою додати в землю один із препаратів на основі грибка триходерми: Гліокладин, Триходерма вериде 471 або Трихоцин.

2. ГЕРБІЦИДИ ПРОТИ БУР'ЯНІВ

На перший погляд момент після збирання всіх овочів ідеально підходить для хімічної атаки на бур'яни. Але насправді популярні гербіциди працюють тільки в теплу сонячну погоду і з кінця вересня вони вже неефективні.

Як правильно. Підрублювати бур'яни сапкою або пласкорізом, вирощувати білу гірчицю або інші «зелені добрива», накрити землю чорним нетканим матеріалом. Осінь – найбільш підходящий час для вапнування слабокислих ґрунтів (по 2,5 кг на 1 м2 на легких ґрунтах і до 5 кг на важких): у числі іншого цей прийом допомагає стримувати докучливий бур'ян мокрицю.

3. СПОНТАННА ПОКУПКА ДОБРИВ

Звичайно, ґрунту потрібні добавки для підвищення родючості. Але гній із сучасної ферми може виявитися рідким або напіврідким, і пристроїти його для зберігання на маленькій ділянці – досить непросте завдання. «Чорнозем» часто обертається або відпрацьованим ґрунтом з найближчого тепличного комплексу, або мулом з міських очисних споруджень.

Як правильно. Для поліпшення ґрунту вибирайте підстилковий або сухий гній, вже перепрілий гній, низинний торф, здрібнену солому або тирсу.

Якщо вам все-таки дісталася напіврідка органіка, постарайтеся роздобути порівнянну кількість торфу або тирси і перешарувати одне з іншим для компостування.

Джерело

переглядів: 1570

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 1687)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=85552' >Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками</a>

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками (переглядів: 2896)

Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94894' >Куди дівати бадилля після збору врожаю?</a>

Куди дівати бадилля після збору врожаю? (переглядів: 3597)

Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 2039)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.