rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 08.08.2018

теги: діти прибирання іграшки порядок навчання поради

Як навчити дитину прибирати іграшки?

Як навчити дитину прибирати іграшки? Всі батьки, рано чи пізно, задають собі це питання: Як навчити дитину прибирати іграшки? Звичайно, це не найголовніший навик, хотілося б, щоб, дитина самостійно могла з цим справлятися.

Що потрібно знати? Багато бітьків хочуть, щоб діти розуміли та слухали їх відразу, та так не може бути!

Що не можна робити? Не рекомендуємо дресирувати дітей. Адже це зовсім не ефективно і лише приведе до протилежного ефекту. Ви лише втратите свій час та нерви, а заодно зіпсуєте стосунки з малюком.

Що потрібно робити? В такому питанні головне фантазія батьків та навчання у вигляді гри.pic

Прийоми, які можна застосовувати:

• Коли приходить час прибирати іграшки, візьміть м’яку іграшку та грайте в таку гру: до чого торкається іграшка, те й потрібно покласти в коробку (на поличку). Діти з задоволенням грають в таку гру

• Влаштовуйте «прибирання на двох». Скажіть: «Давай, ти підеш прибирати свої іграшки, а я приберу свою шафу. Через 10хв зустрічаємось на кухні щоб смажити млинчики»

pic

• Використовуйте великі різнокольорові коробки. Перед прибиранням ставне їх у середину кімнати та запитайте малюка: «Що будемо складати в зелену коробку? М’які іграшки? Чудово» А в червону? Машинки? . Також допомагають наклейки на коробках самих предметів.

• Можна використати іграшку, яка буде перевіряти порядок. Наприклад «Містер Перевірка» або «Чистюля», який ставитиме галочки у списку перевірки чистоти (галочок повинно бути не більше 4-5 для дітей 3-4 років та 6-8 для дітей 5-6 років). Тож не ви строгий суддя, а іграшка. У список можна наклеїти фото категорій іграшок. І малюк навпроти кожної категорії ставить галочку.

• Скажіть, що іграшкам час спати (Машинки поїдуть в гараж, м’які іграшки забираються на поличку тощо).

pic

Прислухайтесь до своїх діток, вивчайте їх інтереси і допомагайте ставати їм самостійними!

переглядів: 297

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 15.08.2018
<a href='/Info/?id=93599' >Як сказати дитині «ні»?</a>

Як сказати дитині «ні»? (переглядів: 100)

Встановлювати кордони, озвучувати заборони і говорити «ні» доводиться всім батькам. Проблема в тому, що не у всіх виходить отримати бажаний ефект. Як же правильно формулювати відмови?
// 01.08.2018
<a href='/Info/?id=84526' >Лайфхаки для батьків</a>

Лайфхаки для батьків (переглядів: 1482)

До навчання не так багато й залишилось, а у батьків знову розпочнеться головна біль, бо діти йдуть до школи. Тому ми приготували для вас корисні лайфхаки, які у певній мірі полегшать життя.
// 25.05.2018
<a href='/Info/?id=91046' >Як обрати дитячу книжку відповідно до віку? [ПОРАДИ]</a>

Як обрати дитячу книжку відповідно до віку? [ПОРАДИ] (переглядів: 423)

Хороша та книга, котру дитина читає із задоволенням. А ще коли малюки бачать приклад від дорослих, спільні покупки книжок, дарунки у вигляді поповнення домашнього фонду. Тоді і примушувати не потрібно. А от як підібрати книгу згідно з віком - читайте далі.
// 18.05.2018
<a href='/Info/?id=90766' >Нова українська школа: що очікує школярів, педагогів та батьків?</a>

Нова українська школа: що очікує школярів, педагогів та батьків? (переглядів: 1054)

Я мама майбутньої першокласниці й самі розумієте, хвилювань достатньо. І чергові зміни у навчальному процесі викликають занепокоєння, адже твоє чадо буде навчатися зовсім за іншою програмою, аніж ти колись. І незнання завжди лякають, проте не знімають відповідальності. Тож, для таких самих матусь і татусів я вирішила зібрати найважливіші тези та дізнатися, що відбуватиметься в школах з 1 вересня 2018 року.