rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 09.08.2018

Верхівкова гниль помідорів

Верхівкова гниль помідорів У теплиці справжнім бичем плодів томату є верхівкова гниль, вона також приводить до гниття плодів томату на більшій частині цих рослин.

Спочатку на зовсім ще зелених плодах томату раптом з'являються ледве помітні буруваті цятки, з кожним днем вони ростуть, збільшуючись у діаметрі разом з розвитком самого плода. Якщо зірвати такий плід і потримати його в руках, нажати на м'якоть, то під шкірочкою ви точно відчуєте зайву м'якість не властиву плоду томату – це значить, що він увесь або більша його частина згнили і зовсім не придатні в їжу. Залишається їх тільки викинути.

До речі, плоди томату, уражені верхівковою гниллю, часто й самі сигналізують про те, що їх настав час віднести на смітник: при сильному зараженні вони банально обсипаються з рослини задовго до повної спілості плода.

Слід знати, однак, що верхівкова гниль плодів томату не є інфекційним захворюванням, як вважає багато хто, найчастіше хвороба виникає через помилки з поливом рослин томату, а також при надмірно високих температурах.

Наприклад, ви приїхали на дачу лише на один вихідний день і зрозуміли, що ґрунт на ділянці, де ростуть томати, критично пересох, можливо, навіть потріскався. Що ви будете робити? Звичайно, відразу як можна рясніше поллєте ґрунт під кущами, щоб повернути йому нормальний рівень вологості. Так робити категорично не можна: від різкого надлишку вологи плоди можуть швидко збільшитися в розмірах, шкірочка на їхній вершинці не витримає і трісне, у неї потрапить інфекція та розів'ється верхівкова гниль.

Звичайно, провиною зараження томатів верхівковою гниллю може бути зовсім і не городник, наприклад, на таку хворобу страждають рослини, що зростають на засоленій або кислій землі, на ґрунті, де спостерігається гострий дефіцит кальцію або, навпаки, надлишок такого елемента як азот.

БОРОТЬБА З ВЕРХІВКОВОЮ ГНИЛЛЮ НА ТОМАТАХ

Для боротьби з верхівковою гниллю при найперших симптомах необхідно обробити рослини пару разів кальцієвою селітрою, розведеною в концентрації 0,4%. Підійде в цьому випадку і сульфат кальцію: 8 г розвести в 10 л води та гарненько обприскати кожну рослину, повторивши обробку через тиждень.

Звісно ж, не забувайте про сівозміну, про те, що рослини потрібно не загущати, і використовувати тільки нові сорти, що мають високий імунітет, тобто стійкість до подібних захворювань.

Джерело

переглядів: 1678

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 1683)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=85552' >Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками</a>

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками (переглядів: 2893)

Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94894' >Куди дівати бадилля після збору врожаю?</a>

Куди дівати бадилля після збору врожаю? (переглядів: 3589)

Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 2034)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.