rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 10.07.2018

Літо у вашому саду: головні завдання

Літо у вашому саду: головні завдання Одним з головних завдань у цей період є збереження вологи. Добре, якщо дощів достатньо, але якщо довгий час тримається суха погода і висока температура повітря, сад необхідно поливати. Хоча б раз-два на місяць. Після поливу необхідно розпушити ґрунт і замульчувати пристовбурні кола.

Під 5-ти літні плодові дерева виливайте не менше 8 відер води, якщо дерева старше - 10-12 відер. Полив необхідно робити по борозні, прокладеній по краю пристовбурного кола, ближче до до кінців гілок крони. Саме в цих місцях розташовані найбільш дрібні усмоктувальні корінці.

У цей час рослини потребують також підживлення та боротьби зі шкідниками. Для підживлення відмінно себе зарекомендували: суперфосфат, аміачна селітра та хлористий калій. Оптимальними нормами вважаються розчини - 15-20 грамів добрива на відро води.

Яблунева плодожерка - найнебезпечніший шкідник плодів яблуні та груші. Ушкоджені, вони заражаються плодовою гниллю. Для боротьби з яблуневою плодожеркою необхідно проводити регулярний збір падалиці й видаляти її з саду з гусеницями, що перебувають усередині плодів. Наприкінці липня - початку серпня на штамби накладають ловчі пояси з мішковини або обгорткового паперу. Після збору врожаю пояси знімають, гусениць знищують.

Найнебезпечніший для саду ворог - міль, що мінує. Збільшення чисельності молі-крихітки приводить до передчасного листопаду, здрібнювання плодів і неврожаїв. Ушкоджує міль-крихітка тільки яблуню. Для знищення її гусениць дерева обробляють карбофосом (10%-вим) - 75-90 г, хлорофосом (80%-вим) - на 10 л води.

А найбільш шкідливе захворювання яблуні та груші - парша. Збудник захворювання - гриб. Проти парші та плямистості листя яблуні і груші дерева обприскують 1%-вою бордоською сумішшю або 0,4%-вим полікарбацином, а через тиждень - 0,5%-вою сечовиною і 0,5%-вою калійною сіллю.

У другій половині літа відбувається поширення захворювання масовою моніальною (плодовою) гниллю. На плодах яблуні з'являються невеликі бурі плями, які поступово охоплюють увесь плід. Уражені плоди в основному обпадають, а ті, що залишилися на гілках, муміфікуються, чорніють і зимують на деревах. Хвороба приносить велику шкоду в період зберігання плодів. Для боротьби із цією хворобою необхідно уражені гниллю плоди влітку та ті, що залишилися на деревах узимку, збирати й знищувати. Використовують обприскування дерев полікарбоцином (75%-вим) або поліхомом (80%-вим) - 40 г - на 10 л води. Останнє обприскування проводять за 20 днів до збору врожаю.

Джерело

переглядів: 372

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=94703' >Період спокою кімнатних рослин</a>

Період спокою кімнатних рослин (переглядів: 266)

Осінь - період для кімнатних рослин неоднозначний. Деякі з них повністю закінчили цвітіння й начебто завмерли, інші почали втрачати яскраве офарблення зелені та навіть листя. Але є й такі, які тільки збираються квітувати, і це спантеличує. Звичайно, ми в курсі, що у рослин є період спокою. Але якби всі вони одночасно поринули в зимовий сон, було б простіше: ми точно знали б, що навесні настане дружне пробудження.
// 13.09.2018
<a href='/Info/?id=94473' >Добрива, які краще вносити восени</a>

Добрива, які краще вносити восени (переглядів: 1859)

Осінь - цей кращий час, щоб гарненько удобрити ґрунт на ділянці. Ґрунт відпочиває, а у мікроорганізмів з'являється шанс більш ефективно переробляти живильні компоненти. Городнику це дає можливість заздалегідь підготувати земельну ділянку до майбутніх посадок, звільняючи час навесні на більш важливі справи.
// 08.09.2018
<a href='/Info/?id=94232' >Догляд за фіалкою у домашніх умовах</a>

Догляд за фіалкою у домашніх умовах (переглядів: 889)

Фіалка, або сенполія - рід трав'янистих красивоквітучих кімнатних рослин сімейства Геснерієві. Її батьківщина східно-африканські гори Танзанії, де завжди тепло й волого. Для сучасного світу рослину відкрив барон Вальтер фон Сен-Поль у кінці 19 століття. Невеликі сенполії, що постійно квітують, вражають красою своїх квітів, і здатні прикрасити будь-яку кімнату.
// 08.09.2018
<a href='/Info/?id=94231' >Що саджати у першій декаді вересня?</a>

Що саджати у першій декаді вересня? (переглядів: 1408)

У вересні грядки на городі порожніють. Зібраний урожай кабачків, баклажанів, томатів, цибулі, моркви, одна лише зимова капуста сиротливо круглиться в куточку та пузаті гарбузи жадібно ловлять жовтогарячими боками промені сонця, що остигають із кожним днем. Голий і порожній город, але рано опускати натруджені за літо руки. Новачкам на городі часто невтямки, що навіть на початку осені можна знову наповнити город яскравою, смачною та корисною зеленню.