rivne1.tv / Проекти / Здорово жити /
// 20.06.2018

Як обрати і коли використовувати інгалятор

Як обрати і коли використовувати інгалятор  Застудні, вірусні, алергічні та інші захворювання органів дихання вимагають негайного вжиття заходів. Якщо можна обійтися без серйозних препаратів пероральним шляхом, то найбільш швидкий і ефективний спосіб доставки лікарського засобу безпосередньо в уражену ділянку - використовувати інгалятор.

Такий метод більш щадний, оскільки на відміну від медикаментів, які потрапляючи в кров, підшлункову, печінку, нирки і можуть мати побічні дії, тому саме його рекомендують для лікування дітей. Прилад ефективний при ларингіті, трахеїті, бронхіті і цілій низці інших недуг, а також для їх профілактики, при перших ознаках застуди.

Типи інгаляторів

За принципом дії прилади бувають:

- сольові;

- парові;

- компресорні;

- мембранні (Mesh- технологія);

- ультразвукові.

Крім сольових, парових інгаляторів, в небулайзерах розчини перетворюються в аерозольні частинки за допомогою компресора, ультразвуку або електронно-сітчастої мембрани. Перетворюючись в холодний пар, препарати прямо надходять в проблемну ділянку, полегшується дихання. У кожного з типів приладів, які можна вибрати в med-magazin.ua, є свої переваги, але не кожен з них підходить при всіх захворюваннях, тому важливо ознайомитися з їх характеристиками.

Парові інгалятори

Всім знайомий «бабусин» метод лікування інгаляції над каструлею з парою. У випадку з паровим інгалятором це зручніше і безпечніше. У невелику ємність заливається масляний розчин або трав'яний настій - це перевага такого типу, оскільки в більшості небулайзерів їх застосування заборонено. Відбувається пом'якшення трахей, носоглотки, полегшується дихання. Мінус методу - вузький спектр застосовуваних препаратів, інгаляційних розчинів, оскільки при нагріванні вони втрачають лікувальні властивості, також не можна робити інгаляцію при температурі тіла вище 37,5ºС.

pic

Компресорні інгалятори

Небулайзери компресорного типу прості і надійні, виробляють частинки менше ніж 5 мкм, деякі з них з системою охолодження, що дозволяє тривалий час працювати без зупинки, роблячи інгаляції великій кількості хворих, тому часто їх застосовують у дитячих садках, медустановах і ін. В них можна використовувати будь-які засоби для небулайзерної терапії, в деяких моделях регулюється розмір часток. При виборі моделі для дитини краще віддати перевагу компактній моделі з безшумним компресором, щоб не налякати малюка.

pic

Меш-небулайзери

В електронно-сітчастих приладах застосовується низькочастотний метод розпилення ліків. Це кишенькові пристрої, що працюють від батарейок, в них можна використовувати, окрім будь-яких препаратів для небулайзерної терапії (гормональні, антибіотики), трав'яні відвари і ефіровмісткі розчини, що неприпустимо в інших моделях. Їх плюс - висока швидкість процедури, відсутність шуму, економна витрата ліків. Такі моделі часто використовують астматики. Мінус - висока вартість.pic

Ультразвукові інгалятори

Перетворення рідких ліків в аерозоль здійснюється за рахунок ультразвуку. Прилад виробляє дрібні частинки, які легко досягають найглибших ділянок дихальних шляхів. Мінус - ультразвук руйнує багато ліків: антибіотики, кортикостероїди, гормональні та ін. Для інгаляцій застосовують дегазовану воду Боржомі, а також водні масляні розчини. Прилади мають безшумну роботу, невеликий розмір.

При виборі будь-якого типу приладів потрібно звертати увагу на розмір часток який вони виробляють, рівень шуму, тривалість гарантії і наявність сервісного центру в Вашому місті.

переглядів: 642

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 15.11.2018
<a href='/Info/?id=96251' >Ревматизм: причини, симптоми, діагностика</a>

Ревматизм: причини, симптоми, діагностика (переглядів: 272)

Ревматизм - це системне, тобто зачіпає весь організм, захворювання з переважним ураженням серця і суглобів. Сутність захворювання полягає в тому, що через інфікування якимось збудником оболонок серця і суглобових елементів в організмі починають вироблятися антитіла на власні тканини.Простіше кажучи - організм із завидною постійністю атакує власні органи. В даному випадку - серце і суглоби.
// 15.11.2018
<a href='/Info/?id=96235' >Коли слід звернутися до онколога і профілактика раку</a>

Коли слід звернутися до онколога і профілактика раку (переглядів: 458)

Відомо більше 100 різних форм раку, багато з яких піддаються лікуванню за умови, що були діагностовані на ранній стадії. Обов'язково звернися до онколога, якщо виявив у себе такі симптоми.
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96223' >Кір: симптоми,лікування,профілактика</a>

Кір: симптоми,лікування,профілактика (переглядів: 197)

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти. Це підтверджує ситуація в Україні: з початку 2018 року кір діагностували у понад 30 тисяч людей.
// 14.11.2018
<a href='/Info/?id=96218' >Сім продуктів, які розріджують кров</a>

Сім продуктів, які розріджують кров (переглядів: 8950)

Стан крові - найважливіший показник роботи серцево-судинної системи людини. Від неї залежить функціонування всіх органів і клітин. Якщо вона дуже в'язка то головна функція - транспортна, утруднюється. Внаслідок чого може порушитися кровопостачання органів, яке потягне за собою розвиток варикозу і тромбозу