rivne1.tv / Проекти / Здорово жити /
// 20.06.2018

Як обрати і коли використовувати інгалятор

Як обрати і коли використовувати інгалятор  Застудні, вірусні, алергічні та інші захворювання органів дихання вимагають негайного вжиття заходів. Якщо можна обійтися без серйозних препаратів пероральним шляхом, то найбільш швидкий і ефективний спосіб доставки лікарського засобу безпосередньо в уражену ділянку - використовувати інгалятор.

Такий метод більш щадний, оскільки на відміну від медикаментів, які потрапляючи в кров, підшлункову, печінку, нирки і можуть мати побічні дії, тому саме його рекомендують для лікування дітей. Прилад ефективний при ларингіті, трахеїті, бронхіті і цілій низці інших недуг, а також для їх профілактики, при перших ознаках застуди.

Типи інгаляторів

За принципом дії прилади бувають:

- сольові;

- парові;

- компресорні;

- мембранні (Mesh- технологія);

- ультразвукові.

Крім сольових, парових інгаляторів, в небулайзерах розчини перетворюються в аерозольні частинки за допомогою компресора, ультразвуку або електронно-сітчастої мембрани. Перетворюючись в холодний пар, препарати прямо надходять в проблемну ділянку, полегшується дихання. У кожного з типів приладів, які можна вибрати в med-magazin.ua, є свої переваги, але не кожен з них підходить при всіх захворюваннях, тому важливо ознайомитися з їх характеристиками.

Парові інгалятори

Всім знайомий «бабусин» метод лікування інгаляції над каструлею з парою. У випадку з паровим інгалятором це зручніше і безпечніше. У невелику ємність заливається масляний розчин або трав'яний настій - це перевага такого типу, оскільки в більшості небулайзерів їх застосування заборонено. Відбувається пом'якшення трахей, носоглотки, полегшується дихання. Мінус методу - вузький спектр застосовуваних препаратів, інгаляційних розчинів, оскільки при нагріванні вони втрачають лікувальні властивості, також не можна робити інгаляцію при температурі тіла вище 37,5ºС.

pic

Компресорні інгалятори

Небулайзери компресорного типу прості і надійні, виробляють частинки менше ніж 5 мкм, деякі з них з системою охолодження, що дозволяє тривалий час працювати без зупинки, роблячи інгаляції великій кількості хворих, тому часто їх застосовують у дитячих садках, медустановах і ін. В них можна використовувати будь-які засоби для небулайзерної терапії, в деяких моделях регулюється розмір часток. При виборі моделі для дитини краще віддати перевагу компактній моделі з безшумним компресором, щоб не налякати малюка.

pic

Меш-небулайзери

В електронно-сітчастих приладах застосовується низькочастотний метод розпилення ліків. Це кишенькові пристрої, що працюють від батарейок, в них можна використовувати, окрім будь-яких препаратів для небулайзерної терапії (гормональні, антибіотики), трав'яні відвари і ефіровмісткі розчини, що неприпустимо в інших моделях. Їх плюс - висока швидкість процедури, відсутність шуму, економна витрата ліків. Такі моделі часто використовують астматики. Мінус - висока вартість.pic

Ультразвукові інгалятори

Перетворення рідких ліків в аерозоль здійснюється за рахунок ультразвуку. Прилад виробляє дрібні частинки, які легко досягають найглибших ділянок дихальних шляхів. Мінус - ультразвук руйнує багато ліків: антибіотики, кортикостероїди, гормональні та ін. Для інгаляцій застосовують дегазовану воду Боржомі, а також водні масляні розчини. Прилади мають безшумну роботу, невеликий розмір.

При виборі будь-якого типу приладів потрібно звертати увагу на розмір часток який вони виробляють, рівень шуму, тривалість гарантії і наявність сервісного центру в Вашому місті.

переглядів: 532

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=94740' >Горіхи: користь і шкода</a>

Горіхи: користь і шкода (переглядів: 78)

Горіхи багаті легкозасвоюваними білками, корисними жирами, вітамінами і мінералами, крім того, вони містять незамінні амінокислоти, необхідні для живлення мозку і здоров'я імунної системи. Людям, що стежать за свої вагою, необхідно пам'ятати, що горіхи дуже поживні, калорійні, тому при проблемах з вагою їх споживання необхідно обмежувати до декількох ядер в день.
// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=94738' >Які пози подобаються жінкам і чоловікам</a>

Які пози подобаються жінкам і чоловікам (переглядів: 216)

Сексуальні стосунки відіграють важливу роль в житті чоловіка і жінки. Але їх сприйняття на рівні психології і фізіології у чоловіків і жінок різні. Дівчат часто хвилює питання, які пози найбільше подобаються чоловікам? А хлопці хочуть знати,які пози в сексі подобаються дівчатам?
// 11.09.2018
<a href='/Info/?id=94412' >Кіста яєчника: ранні ознаки, які часто ігноруються</a>

Кіста яєчника: ранні ознаки, які часто ігноруються (переглядів: 406)

Багато жінок не з чуток знають, що таке кіста яєчників. Це доброякісне патологічне утворення тісно пов'язане з менструальним циклом, тому найчастіше спостерігається у жінок молодого і середнього віку. Щоб захистити своє здоров'я, потрібно регулярно відвідувати гінеколога і знати симптоми, які можуть сигналізувати про потенційно серйозну проблему.
// 08.09.2018
<a href='/Info/?id=94327' >Осіння алергія і як від неї врятуватись</a>

Осіння алергія і як від неї врятуватись (переглядів: 410)

Нежить, подразнення шкіри, раптові і безпричинні сльози - ні, це не грип та застуди, а осіння аллергія.Традиційним періодом страждань алергіків вважається весна - час активного цвітіння. Однак не менші небезпеки їх підстерігають і в осінній період.