rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 14.06.2018

Трав'яний настій - добриво для рослин

Трав'яний настій - добриво для рослин Нічого не поліпшує здоров'я рослин краще, чим якісне підживлення. І що ж може бути кращим, чим натуральне добриво? Поговоримо про не зовсім стандартне підживлення – настої трав. Таке добриво потрібно обов'язково взяти на озброєння в новому сезоні, так що пропонуємо поки що дізнатися про нього більше.

Підживлення потрібне для однієї головної мети – зміцнення здоров'я рослини, що у свою чергу означає кращий опір хворобам і шкідникам. Унікальним добривом вважають багато досвідчених садівників трав'яні настої. Усім відомо, що такі настої рятують людей у боротьбі з безліччю недуг, точно так само настої зміцнюють і рослини. Приготувати ж настої для культур у саду й на городі можна власними силами. Усі корисні трави нині продають на кожному кроці, у тому числі в аптеках, так що все що потрібно – це велика діжка, вода й трави.

Трав'яний настій для рослин приготувати не складніше, чим розчин мінеральних добрив. Різниця лише в тому, що трави буде потрібно набагато більше, ніж концентрату, та й готовий настій до застосування буде не відразу, а через якийсь час. Настій повинен постояти як мінімум кілька днів. Краще бочку з настоєм розташувати в одному з куточків саду, тому що процеси, що відбуваються, супроводжуються звичайно неприємним запахом.

Звичайно, «возитися» із трав'яним настоєм куди більш складно, ніж закупити мінеральних добрив і відрами розлити відразу в саду. Однак ефект від трав'яного настою завжди приємно вражає. Рослини починають розвиватися активніше, виглядають міцними і здоровими, пишно квітують. Мало того, побічних ефектів трав'яний настій у саду ніколи не викличе.

ГОТУЄМО НАСТІЙ

Для готування трав'яного настою потрібно взяти деяку кількість трави, залити її водою, перемішати й залишити на кілька днів для бродіння. На відро вистачає приблизно 300-350 г трави.

Можна використовувати будь-яку траву, навіть бур'яни (кульбаба, снить) з ділянки або скошену на газоні. Але краще, безсумнівно, буде настій з ромашки, деревію, календули або іншої лікарської трави.

Настій кропиви використовують для поливу рослин під корінь або обприскування. Це прекрасне зелене добриво. Воно містить багато азоту й калію, які підвищують стійкість рослин до хвороб.

Обприскування таким настоєм є більш ефективним, ніж кореневе підживлення. Для гарного наваристого настою потрібно на 10 л води взяти близько 1 кг свіжої (краще до утворення насіння) або 300-400 г сухої кропиви. Настій з будь-якої трави можна використовувати для кореневого підживлення рослин. Заповнювати діжку треба не до самого верху, тому що при бродінні обсяг рідини буде збільшуватися.

Настій має простояти кілька днів, хоча б 4-6 днів. Однак для досягнення максимального ефекту радиться дати настою близько 2 тижнів. Тільки настій, який пройшов усі фази бродіння, може принести максимальну користь.

Важлива порада стосується деталей готування настою. Так, іноді процеси бродіння трави можуть вступати в реакцію з металом. Щоб цього уникнути, радиться використовувати пластмасові відра та діжки. Або метал можна покрити суриком, тоді процес не перетвориться на неконтрольовану реакцію. Якщо метал почне взаємодіяти з розчином, у підсумку у вас вийде вже не трав'яний настій, а шкідливий хімічний розчин.

Щоб без праці дотримувати необхідних пропорцій для готування нових настоїв, на внутрішньому боці діжки можна зробити позначки яскравою фарбою. Вам залишиться лише додержуватися підказок і настій можна буде готувати, як на конвеєрі.

Що ж, як бачите, приготувати підживлення з натуральних трав у вигляді настою не так і складно. Усе що для цього потрібно – покупна трава або навіть бур'ян з ділянки, ємкість і трохи терпіння.

Джерело

переглядів: 1471

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>



Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 646)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=85552' >Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками</a>

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками (переглядів: 1321)

Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94894' >Куди дівати бадилля після збору врожаю?</a>

Куди дівати бадилля після збору врожаю? (переглядів: 2372)

Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 745)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.