rivne1.tv / Проекти / Здорово жити /
// 13.06.2018

Безпечна відпустка без наслідків

Безпечна відпустка без наслідків Пора відпусток почалася. Як захистити себе в цей період? Як повернутися додому відпочилим і засмаглим, а не хворим? На ці та інші питання лікарі відповідають щорічно. Згадаймо основні правила здорового відпустки.

Likarni.com: як правильно підготуватися?

Відпустка — довгоочікувана подія для тих, хто багато працював протягом року або просто хоче нових вражень. Сьогодні вибір місць, куди можна відправитися з сім'єю або друзями, не обмежується берегом Азовського або Чорного моря. Безліч туристів наважуються поїхати в інші країни. Обираючи такий вид відпочинку, потрібно пам'ятати про безпеку здоров'я. Для відвідування деяких країн потрібні певні щеплення. І зробити їх потрібно завчасно, щоб сформувався імунітет.

Перед відпусткою варто відвідати свого сімейного лікаря. Особливо це актуально для людей, що мають серйозні хронічні захворювання. Варто прислухатися до порад фахівця, щоб уникнути загострень хвороби. Навіть у разі відпустки в селі у бабусі або в лісі з наметами, краще проконсультуватися перед цим з терапевтом/сімейним лікарем.

Що покласти в дорожню аптечку?

Список лікарських препаратів в дорогу краще узгодити з лікарем. Основні складові під час відпустки:

• жарознижуючі препарати;

• знеболюючі засоби;

• антигістамінні препарати;

• ліки від розладу шлунка;

• антисептики;

• пластир;

• сорбенти;

• сонцезахисні засоби;

• засоби від укусів комах.

Варто не забути покласти в аптечку ті ліки, які приймаються регулярно.

Подорож з дітьми

Плануючи відпустку з дітьми, необхідно проконсультуватися у педіатра. Не потрібно боятися подорожувати з малюками, головне — правильно підготуватися до поїздки. Дитині швидше за все знадобитися більше часу на акліматизацію, ніж дорослому. Обміркуйте всі нюанси заздалегідь, беріть в дорогу сонцезахисні засоби, аптечку, правильний одяг за сезоном і головні убори. Не потрібно змушувати дітей їсти, особливо перший час після дороги. У спеку в раціоні дитини повинно бути достатньо рідини.

Основні моменти правильного відпочинку

І ще раз нагадаємо основні моменти, необхідні для безпечної відпустки.

• Не можна довго перебувати під палючим сонцем. Прикривайте голову головним убором.

• Намагайтеся знаходитися в тіні в години найбільшої інтенсивності сонячних променів (з 11 до 16).

• Не купайтеся в забруднених водоймах.

• Уникайте скупчення медуз, коралів, морських їжаків і т. д.

• Дотримуйтесь санітарних норм (обов’язково мийте ретельно руки перед прийомом їжі).

• При поїздці за кордон оформляйте медичну страховку.

• Не зловживайте алкоголем.

Likarni.com — з турботою про Ваше здоров'я!

pic

переглядів: 615

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 08.12.2018
<a href='/Info/?id=96911' >Які зміни на шкірі вказують на хворобу серця</a>

Які зміни на шкірі вказують на хворобу серця (переглядів: 1908)

Цінну, а іноді і життєво важливу інформацію про ризик серцевих захворювань надають не тільки кардіологи, але і дерматологи. Вони можуть визначити людину з захворюванням серця, лише подивившись на її шкіру.Тому експерти створили список з 10 найпоширеніших шкірних симптомів, які сигналізують про порушення роботи серця.
// 07.12.2018
<a href='/Info/?id=96909' >10 продуктів,які позбавлять від каменів в нирках, болів в суглобах</a>

10 продуктів,які позбавлять від каменів в нирках, болів в суглобах (переглядів: 2435)

Винекнення каменів у нирках пов'язано з порушенням обміну речовин, накопичується в нирках нерозчинні солі. Спочатку вони осідають у вигляді невеликих кристалів - «піску», і їх можуть виявити на цій стадії при ультразвуковому дослідженні.Потім дрібні кристали об'єднуються, утворюючи нерозчинні камені. На щастя, є продукти, які допомагають боротися з нерозчинними солями! Отож, 10 найефективніших продуктів, які варто вживати регулярно.
// 07.12.2018
<a href='/Info/?id=96897' >Правда и міфи про щоденне вживання супів</a>

Правда и міфи про щоденне вживання супів (переглядів: 887)

Для більшості українців «суп» і «обід» - синоніми. З раннього дитинства, в сім'ї, дитячому садку, в школі нас привчають до того, що без супу не прожити. «От не будеш їсти суп, зіпсуєш шлунок - пошкодуєш тоді, що мене не слухав!» - казала, бувало, мама, коли ми відмовилися від обов'язкового першого.
// 07.12.2018
<a href='/Info/?id=96892' >Кава: користь і шкода</a>

Кава: користь і шкода (переглядів: 260)

Мільйони людей на нашій планеті починають свій день з чашки міцної кави. Підвищити рівень енергії, прогнати сонливість і налаштуватися на продуктивний робочий день їм допомагає міститься в каві і чаї алкалоїд кофеїн. Кількість чашок кави, яке можна випивати без шкоди для здоров'я, для кожної людини різне. Воно залежить від генетично обумовленої швидкості нейтралізації організмом кофеїну, стану печінки і серцево-судинної системи.