rivne1.tv / Проекти / Весільний ажіотаж /
// 14.06.2018

Вінчання: потреба чи традиція? [ЧАСТИНА 2]

Вінчання: потреба чи традиція? [ЧАСТИНА 2] А що ж таке вінчання сьогодні – данина традиціям, моді чи поклик душі? Давайте розберемося!

Що потрібно для укладення церковного шлюбу?

– паспорти;

– свідоцтво про шлюб;

– свідоцтва про хрещення.

Вбрання нареченої

Таїнство вінчання висуває певні особливі вимоги і до зовнішнього вигляду нареченої. Так, головна героїня дня має бути одягнута у сукню скромного фасону, з довгою спідницею, а її голову мусить прикривати хустка або фата. Словом, образ дівчини на вінчанні має нагадувати традиційний образ нареченої – чистий, романтичний та дещо наївний.

Свідки на вінчанні

Найголовніша умова для свідків на таїнстві укладення церковного шлюбу – бути хрещеними та одягти на церемонію натільні хрестики. Крім того, їхній одяг має бути у міру скромний. Так, вимоги до зовнішнього вигляду дружки нареченої майже такі, як і до самої нареченої. Також варто додати, що підхід бо вибору свідків на вінчання має бути ще ретельніший, аніж на розпис, адже мається на увазі, що ці люди нестимуть духовну відповідальність за пару.

Як проходить ритуал?

Церемонія починається з ритуалу обручення, під час якої священик дає молодятам запалені свічки, одягає обручки та тричі міняє їх. Після цього пара йде на середину храму, де відповідає на питання отця, чи є добровільним і щирим їхнє бажання обвінчатись. Загалом це таїнство дуже урочисте та тривале – кількома словами описати його не вдасться. Закінчується воно словами священика та привітаннями рідних і близьких.

Джерело
переглядів: 1252

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 04.12.2018
<a href='/Info/?id=96781' >4 грудня віряни святкують  Введення в храм Пресвятої Богородиці: традиції та звичаї </a>

4 грудня віряни святкують Введення в храм Пресвятої Богородиці: традиції та звичаї (переглядів: 411)

Сьогодні, 4 грудня греко-католики і православні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці або Третю Пречисту.
// 05.09.2018
<a href='/Info/?id=94236' >Короткий екскурс в історію весільної сукні</a>

Короткий екскурс в історію весільної сукні (переглядів: 861)

Весільна сукня для кожної дівчини значить набагато більше, ніж просто гарний одяг. Так було, є і буде, але, по суті, історія конкретного весільного плаття почалася лише років 100 тому, а до цього панянки виходили заміж в найкрасивішому туалеті, який знаходили в своєму гардеробі.
// 14.07.2018
<a href='/Info/?id=92579' >Весільні прикмети про фату</a>

Весільні прикмети про фату (переглядів: 1701)

Фату, як і весільну сукню не можна давати нікому приміряти. Після весілля фату зберігають як весільну реліквію. Нею в майбутньому можна накривати хвору дитину для швидшого одужання.
// 11.07.2018
<a href='/Info/?id=31804' >Історія весільної фати</a>

Історія весільної фати (переглядів: 21105)

Одним з головних елементів весільного вбрання нареченої після сукні є фата або вельон. У наш час є величезний вибір цього аксесуару. І майбутній нареченій потрібно обрати фату серед усього цього різноманіття. Повернемось трішки до історії.